Verslo Pradžia JK: Išsamus Gidas Lietuviams, Kaip Pradėti Verslą Jungtinėje Karalystėje

0
540
  1. Verslo Registracija
  2. Individualūs Verslininkai
  3. Ribotosios Įmonės
  4. Partnerystės
  5. Verslo Taisyklės
  6. Darbo Vieta
  7. Darbuotojų Įdarbinimas
  8. Darbdavio Statusas
  9. Pagalba ir Palaikymas

Verslo Registracija

Dažniausiai verslai registruojasi kaip individualūs verslininkai, ribotoji įmonė ar partnerystė.

Individualūs Verslininkai

Tai paprasčiausias būdas pradėti verslą, tačiau jūs asmeniškai atsakote už verslo skolas. Taip pat turite tam tikrų apskaitos įsipareigojimų. Individualūs verslininkai privalo deklaruoti pajamas ir mokėti mokesčius, taip pat privalo laikytis tam tikrų verslo taisyklių ir reglamentų. Daugiau informacijos apie individualios veiklos pradžią ir registraciją galite rasti čia.

Ribotosios Įmonės

Jeigu įsteigiate ribotąją įmonę, jos finansai yra atskirti nuo jūsų asmeninių finansų, tačiau yra daugiau ataskaitų ir valdymo įsipareigojimų. Ribotosios įmonės privalo pateikti metines finansines ataskaitas, o taip pat privalo laikytis tam tikrų verslo taisyklių ir reglamentų. Kai kurie žmonės gauna pagalbą iš profesionalų, pavyzdžiui, buhalterio, tačiau galite įsteigti įmonę patys.

Partnerystės

Partnerystė yra paprasčiausias būdas dviems ar daugiau žmonių vykdyti verslą kartu. Jūs dalinatės atsakomybe už verslo skolas. Taip pat turite apskaitos įsipareigojimų. Partnerystės privalo pateikti metines finansines ataskaitas ir laikytis tam tikrų verslo taisyklių ir reglamentų. Daugiau informacijos apie partnerystės pradžią ir registraciją galite rasti čia.

Verslo Taisyklės

Priklausomai nuo to, ką jūsų verslas daro, gali būti ir kitų įsipareigojimų. Patikrinkite, ar jums reikia:

  • Licencijų ar leidimų, pavyzdžiui, grojant muziką, pardavinėjant maistą ar prekiaujant gatvėje. Kiekvienas šių leidimų turi savo reikalavimus ir procesus, todėl svarbu iš anksto suprasti, ką reikia daryti.
  • Draudimo. Verslo draudimas gali apsaugoti jus nuo įvairių rizikų, tokių kaip civilinė atsakomybė, turtas ir darbuotojų kompensacijos.

Taip pat yra taisyklių, kurių privalote laikytis, jei:

  • Pardavinėjate prekes internetu. Internetinė prekyba turi savo taisyklių ir reglamentų, įskaitant vartotojų apsaugą ir mokesčių mokėjimą.
  • Perkate prekes iš užsienio ar pardavinėjate prekes užsienyje. Importas ir eksportas gali reikalauti muitų ir kitų mokesčių, taip pat gali būti taikomi tam tikri reglamentai.
  • Saugote ar naudojate asmeninę informaciją. Duomenų apsauga yra svarbi bet kokiam verslui, kuris rinktų ar naudotų asmeninę informaciją.

Darbo Vieta

Patikrinkite, kokios yra jūsų pareigos, jei:

  • Vykstate verslą iš namų. Namų verslas gali turėti savo taisyklių ir reglamentų, įskaitant verslo licencijas ir mokesčius.
  • Nuomojatės vietą verslui vykdyti. Nuomos sutartys gali turėti savo reikalavimus ir sąlygas, o taip pat gali būti taikomi verslo mokesčiai.

Darbuotojų Įdarbinimas

Jei samdote agentūros darbuotojus ar laisvai samdomus darbuotojus, turite tam tikrų pareigų, pavyzdžiui, užtikrinti jų sveikatą ir saugumą. Darbdavys privalo laikytis darbo teisės, įskaitant minimalų atlyginimą, darbo laiką ir saugos standartus.

Darbdavio Statusas

Jei samdote savo darbuotojus, turėsite atlikti tam tikrus veiksmus. Jūsų pareigos, tarp kitų, bus:

  • Atlyginimų mokėjimas. Darbdavys privalo mokėti darbuotojams atlyginimą laiku ir laikytis minimalaus atlyginimo reikalavimų.
  • Nacionalinio draudimo mokėjimas – tačiau galite gauti lengvatą, kad sumažintumėte savo sąskaitą. Nacionalinis draudimas padeda finansuoti tam tikras valstybės paslaugas ir išmokas.
  • Darbo vietos pensijų teikimas tinkamiems darbuotojams. Darbdavys privalo teikti darbo vietos pensiją kvalifikuotiems darbuotojams ir mokėti įnašus.

Pagalba ir Palaikymas

Galite gauti pagalbą, steigdami savo verslą. Yra daugybė išteklių ir organizacijų, kurios gali padėti jums suprasti verslo reikalavimus ir procesus, taip pat suteikti jums reikiamą pagalbą ir palaikymą.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here