JK Pasienio Kontrolė: Esminiai Klausimai ir Atsakymai ES Keliautojams

0
605

Pirma, kai atvykstate į JK, turite paruošti savo asmens dokumentą, tokią kaip pasą ar nacionalinę tapatybės kortelę. Jis turi būti pasiekiamas – jei naudojate dokumentų dėklą ar piniginę, dokumentą iš jos turite išimti. Jei dėvite veido kaukę ar akinis nuo saulės, jas taip pat turite nuimti. Jei keliaujate šeima, turite eiti per pasų kontrolę kartu.

Antra, jei keliaujate iš Airijos, Džersio, Gernsio ar Mano salos, dokumentus turite rodyti tik tada, jei jūs sustabdė Pasienio kontrolės pareigūnas.

Trečia, jei atvykstate autobusu ar autobusu, turite išlipti iš autobuso, kai atvykstate į pasienio kontrolę. Turite būti pasirengę išlipti iš autobuso, kai atvykstate, ir turite paruošti savo kelionės dokumentus.

Ketvirta, jei esate JK pilietis, galite naudotis JK / EEE kanalu, kad patikrintumėte savo pasą ar Gibraltarą tapatybės kortelę – tai paprastai greičiau nei kitais kanalais. Kai kuriose oro uostuose galite naudoti automatinės ePasporto vartus, jei jūsų pase yra “mikroschema” ir jums yra 12 ar daugiau metų. Jei jums nuo 12 iki 17 metų, turite būti suaugusio lydimas. Šie vartai naudoja veido atpažinimo technologiją, kad patikrintų jūsų tapatybę pagal nuotrauką jūsų pase.

Penkta, jei esate iš ES, Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos ar Lichtenšteino, galite naudotis JK / EEE kanalu, kad patikrintumėte savo pasą, Airijos pasą ar nacionalinę tapatybės kortelę – tai paprastai greičiau nei kitais kanalais. Jūsų pasas ar nacionalinė tapatybės kortelė turėtų būti užregistruota jūsų JK vizų ir imigracijos sąskaitoje, jei yra taip:

  • jūs turite nusistovėjusį ar išankstinį statusą
  • naudojote programą „JK imigracija: ID patikra“, kad nuskanuotumėte savo tapatybės dokumentą, kreipdamiesi dėl vizos

Jūs gali būti sulaikytas pasienyje, jei jūsų pasas ar nacionalinė tapatybės kortelė nėra užregistruota jūsų JK vizų ir imigracijos sąskaitoje.

Šešta, jei esate iš už ES, Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos ar Lichtenšteino, jūsų pasas (ir vizos, jei turite) bus patikrintas pasienio kontrolėje. Paprastai jums bus paklausta, kodėl atvykstate į JK.

Septinta, jei jūsų įvažiavimas atsisakomas, jums raštu bus pranešta:

  • kodėl jums buvo atsisakyta įvažiavimo į JK
  • ar galite apskųsti sprendimą
  • kada jūs būsite pašalintas iš JK

Paprastai turite iš karto išvykti iš JK. Galbūt jums bus leista laikinai įeiti į JK (paprastai iki savaitės), bet jūsų pasas bus atimtas ir turėsite pranešti imigracijos pareigūnams nustatytu laiku.

Šie punktai yra svarbūs visiems, planuojantiems keliauti į JK, ir turėtų būti įtraukti į bet kokį straipsnį ar informacinį šaltinį, skirtą šiai temai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here