Numatomas skaitymo laikas: 3 minutės

Atlyginimai Jungtinėje Karalystėje: 10 dažniausiai užduodamų klausimų apie minimalų atlyginimą ir darbo užmokestį

0
802
  1. Ar Jungtinėje Karalystėje privalu mokėti minimalų atlyginimą?

Jungtinėje Karalystėje įstatymai numato minimalaus atlyginimo mokėjimą, kuris apskaičiuojamas pagal darbuotojo amžių, darbo valandas ir kitus veiksnius. Taigi, darbdaviai privalo mokėti minimalų atlyginimą.

  1. Jei nesu apmokamas minimaliu atlyginimu, ką turėčiau daryti ir su kuo turėčiau susisiekti?

Jei manote, kad nesate apmokamas minimaliu atlyginimu, pirmiausia turėtumėte kreiptis į savo darbdavį ir aptarti problemą. Jei problema neišspręsta, galite kreiptis į ACAS (Arbitražo, konsultacijų ir mokymo tarnybą), kuri suteikia nemokamą ir nepriklausomą patarimą bei gali padėti išspręsti darbo ginčus. Taip pat galite kreiptis į HM Revenue and Customs (HMRC), kurie gali pradėti tyrimą ir priimti sprendimus dėl tolesnių veiksmų.

  1. Kaip skaičiuojamas minimalus atlyginimas Jungtinėje Karalystėje?

Minimalus atlyginimas Jungtinėje Karalystėje priklauso nuo darbuotojo amžiaus ir darbo valandų. Jis yra suskirstytas į tris kategorijas: Nacionalinis minimalus atlyginimas (NMA) jaunimui, NMA suaugusiesiems ir Nacionalinis gyvenimo atlyginimas (NGA) vyresniems nei 25 metų darbuotojams. Minimalus atlyginimas reguliariai persvarstomas ir didinamas.

  1. Kokia yra minimalaus atlyginimo suma Jungtinėje Karalystėje?

Minimalus atlyginimas Jungtinėje Karalystėje nuolat keičiasi, todėl geriausia patikrinti oficialią informaciją HM Revenue and Customs (HMRC) svetainėje arba kituose panašiuose šaltiniuose.

  1. Ar minimalus atlyginimas taikomas visiems darbuotojams?

Minimalus atlyginimas taikomas daugumai darbuotojų Jungtinėje Karalystėje, tačiau yra tam tikrų išimčių. Pvz., savarankiškai dirbantys asmenys, savanamika darbo sutartį turintys asmenys, šeimos nariai arba mokinių praktikantai gali neturėti teisės į minimalų atlyginimą. Svarbu išsiaiškinti savo padėtį ir teises pagal konkretų darbo sutarties tipą.

  1. Ar darbdaviai privalo mokėti už viršvalandžius?

Jungtinėje Karalystėje darbdaviai neprivalo mokėti papildomai už viršvalandžius, nebent tai numatyta darbo sutartyje. Tačiau bendras darbuotojo atlyginimas, įskaitant viršvalandžius, privalo atitikti minimalų atlyginimą.

  1. Kokia įtaka minimaliam atlyginimui turi darbo pertraukos?

Jungtinėje Karalystėje darbo pertraukos neįskaičiuojamos į darbo valandas, skirtas minimalaus atlyginimo apskaičiavimui. Todėl darbdaviai neturi mokėti minimalaus atlyginimo už pertraukos metu praleistą laiką.

  1. Kaip minimalus atlyginimas veikia stažuotes ir praktiką?

Stažuotės ir praktikos metu darbuotojai dažniausiai turi teisę į minimalų atlyginimą, jei jie yra laikomi darbuotojais arba mokiniais, kurie dirba pagal darbo sutartį. Tačiau yra tam tikrų išimčių, tokiose kaip savanoriškos stažuotės arba mokinių praktika, kurios nėra apmokamos.

  1. Ar darbdavys gali sumažinti atlyginimą be darbuotojo sutikimo?

Jungtinėje Karalystėje darbdavys negali sumažinti darbuotojo atlyginimo be jo sutikimo, nebent tai numatyta darbo sutartyje arba yra susitarimas tarp darbdavio ir darbuotojo. Bet kuriuo atveju, atlyginimas negali būti mažesnis nei nustatytas minimalus atlyginimas.

  1. Ką daryti, jei darbdavys neatsiskaityo už atostogas?

Jei darbdavys nesumoka už atostogas, darbuotojas turėtų pirmiausia aptarti šią problemą su darbdaviu. Jei problema neišspręsta, darbuotojas gali kreiptis į ACAS dėl nemokamos ir nepriklausomos konsultacijos arba pranešti apie tai HM Revenue and Customs (HMRC).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here