Angliją į Gargždus išmainiusi emigrantė čia kuria savo svajonę

0
4059

Angliją į Gargždus išmainiusi emigrantė čia kuria savo svajonę

„Gargždai keičiasi ir gražėja, neįmanoma šito nepastebėti“, – sako į gimtąjį miestą iš Anglijos prieš pusę metų grįžusi Ieva Racevičiūtė. Angliško stiliaus kavinukę rajono centre įkūrusi kraštietė džiaugiasi, kad suruošti sūnų, nuvežti jį pas senelius ir pačiai atvykti į darbą rytais užtenka vos 15 minučių: nėra didelių transporto kamščių, viskas, ko reikia, lyg ranka pasiekiama. Tačiau svarbiausia, kad šalia – patys artimiausi žmonės.

 

Pastebi iniciatyvos trūkumą

 

Kol kas moteris dar nežino, ar jos verslo idėja pasiteisins, tačiau sako, kad norint gyventi geriau stengtis dėl šito – būtina. Ji supranta, kad versle gali nutikti visko, tačiau, kaip pati sako, kartais reikia išlipti iš komforto zonos ir rizikuoti.

 

„Kas liko Lietuvoje, neemigravo, vis tiek kažką darė, stengėsi dėl geresnio gyvenimo. Juk tiek užsienyje, tiek Lietuvoje niekas ant lėkštės visko neatneš, kol pats nesiimsi iniciatyvos. Matau, kad žmonėms tikrai sunku gyventi, bet iš karto klausimas kyla, – o ką jūs padarėt, kad būtų kitaip? Kodėl tylit ir nekovojat už save? Kitose valstybėse, jei kažkas netenkina, minios į gatves išeina, reiškia, kad mes galime tik pakalbėti, padejuoti, o realių veiksmų nesiimam. Jei sutiksim dirbti už mažą atlyginimą, tai niekas mums jo ir nekels“, – pastebi Ieva.

 

Beveik dešimtmetį Anglijoje praleidusi gargždiškė stebisi ir vyresnio amžiaus žmonių vidiniu susivaržymu. Miestelyje, kuriame ji gyveno net septynerius metus, senjorams įprasta prisėsti atsigerti kavos, arbatos ir užkąsti prekybos centruose įsikūrusiose mažose kavinukėse, o čia, Gargžduose, dažnas ir nemokamai siūlomos kavos atsisako. Kartu su dar dviem kavinėmis prie socialinės akcijos prisijungusi „London coffee shop“ įkūrėja kiekvieną pirmą mėnesio penktadienį kviečia senjorus pasivaišinti nemokama kava.

 

„Būna, kad net asmeniškai kviečiami tik ranka numoja ir sako, kad kavos atsigers namie. Žinoma, Anglijoje senjorai finansiškai tikrai labiau aprūpinti, mūsų žmonės įpratę taupyti“, – pasakojo buvusi emigrantė.

 

Viename iš didžiųjų prekybos centrų kavinukę įkūrusi gargždiškė neslepia, kad toks vietos pasirinkimas verslui išties stebina ne vieną, tačiau patikina, kad čia mažiau konkurencijos, nei miesto centre, ir didesnis žmonių srautas.

 

Palaikė ir vyras, ir šeima Lietuvoje

 

Ieva atvira: Anglijoje jai neteko „paragauti“ sudėtingos emigracijos duonos, nes dirbdama tarp Airijos ir Anglijos kursuojančiame kelte susipažino su taip pat čia dirbusiu būsimu vyru Polu. Jis – anglas. Po kurio laiko tiesiog persikraustė gyventi į jo namus, tad neteko rūpintis net būsto nuoma. Vėliau moteris metė ir darbą kelte.

 

„Gyvenimas lekia labai greitai, ypatingai moteriai, kai turi ir namų buitimi pasirūpinti. Nebetiko toks darbas, kai namuose tekdavo praleisti mažiau laiko. Mažame kurotiniame miestelyje susiradau darbą kavinukėje, ten labai daug ir sužinojau apie kavą, jos skrudinimo metodus“, – pasakojo gargždiškė.

 

Kai prieš keletą metų gimė poros sūnus Hugo, moteris itin stipriai pajuto vienatvę: dėl darbo pobūdžio vyras net dvi savaites per mėnesį praleisdavo ne namie, o jūroje. Atostogų į Lietuvą dažnai skraidžiusiai porai nebuvo sunku apsispręsti pabandyti gyventi Lietuvoje: Gargžduose jie taip pat jau turėjo savo būstą.

 

„Vyrui dabar iš esmės jokio skirtumo, ar kas dvi savaites atskristi čia, į Lietuvą, ar į namus Anglijoje. O sūnaus gyvenimas apsivertė 180 laipsnių. Čia jis nuolat apsuptas žmonių, turi daug veiklos, rudenį pradės lankyti darželį. Sūnaus vaikystė dabar kur kas linksmesnė“, – pasakojo Ieva.

Ir antrajai pusei, pasak gargždiškės, čia patinka. Jis sako, kad Lietuvoje žmonės labai draugiški, o jei prireikia kažko paklausti, dažnas šneka angliškai. Tiesa, pasitaiko ir linksmų situacijų, kai užkalbinti angliškai žmonės ima ir pabėga.

 

„Į kavinukę užsuka keletas čia gyvenančių užsieniečių. Visiems su lietuvių kalba prastai“, – juokėsi I. Racevičiūtė.

 

Optimistiškai nusiteikusi gargždiškė žino, kad pasakyti, ar josios idėja mieste atidaryti kavinukę pasiteisino, bus galima tik po metų. Tačiau ji džiaugiasi pati susikūrusi darbo vietą ir visus ragina nebijoti bandyti kažką keisti.
Klaipėdos rajono savivaldybės informacijaglobalus be fono

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here