Mokesčių iš JK susigrąžinimas. Ar įmanoma

0
3940

Mokesčių iš JK susigrąžinimas. Ar įmanoma?

 

Nemažai lietuvių ieško laimės Didžiojoje Britanijoje. Didesni nei Lietuvoje atlyginimai vilioja. O užsidirbus pinigų ir planuojant kelionę atgal į gimtinę kyla klausimas, ar įmanoma susigrąžinti mokesčius. Sklinda įvairių nuogirdų, o kaip yra iš tikrųjų?

Prisimintinas posakis, jog nemokamų pietų nebūna. Jei visi galėtų susigrąžinti kiekvieną valstybei sumokėtą piniginį vienetą, tuomet mokesčių sistema atrodytų nelogiška. Visgi kai kuriais atvejais atsakymas į klausimą, susijusį su mokesčių grąžinimu, yra teigiamas. 1. Sumokėta per daug mokesčių. 2. Pajamos neviršija nustatyto peronal allowance (neapmokestinamos sumos) dydžio.

Mokesčių grąžinimas iš JK, kai sumokėta per daug mokesčių

Susigrąžinti permokas galima, jei darbdavys (ar savarankiškai dirbantis asmuo (self-employed) sumokėjo per daug mokesčių. Taip pat pasitaiko atvejų, kai mokesčių perviršis susikaupia vasarą į Didžiąją Britaniją dirbti / atlikti praktikos atvykusiems studentams.

Reikia pabrėžti, kad atgaunama ne visa suma, o skirtumas. Pvz., jei vietoje 2000 pervesta 2300 svarų, grąžintina suma siekia 300 svarų.

Mokesčių grąžinimas, kai uždirbama mažiau nei personal allowance

Personal allowance 2016–2017 mokestiniais metais Didžiojoje Britanijoje yra 11 tūkst. svarų. Neviršijant šio skaičiaus pajamų mokestis netaikomas. Grąžinama tai, kas apskritai buvo sumokėta. Tai ypač gera žinia sezoniniams darbuotojams.

Priešingai nei permokos atveju, gaunant mažiau nei 11 tūkst. svarų per metus įmanoma susigrąžinti kiekvieną pajamų mokesčio pensą. Pvz., jei uždirbta 9 tūkst. ir iš darbovietės į mokesčių iždą sumokėta 500 svarų, grąžintina yra visa 500 svarų suma.

 

Taigi, kartais kišenę papildyti pavyksta. Tačiau tokios kalbos, kad atgaunami visi mokesčiai nuo, pvz., 15 tūkst. svarų metinių pajamų, – netiesa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here