Numatomas skaitymo laikas: 4 minutės

Kaip gauti Didžiosios Britanijos pilietybę?” – Atsakymai į visus klausimus

0
1545

I. Įvadas
A. Trumpas apžvalga apie temą – kaip gauti Didžiosios Britanijos pilietybę
B. Lietuvių skaičius gyvenantys Didžiojoje Britanijoje
C. Pilietybės gavimo svarba

II. Natūralizacijos būdas gauti pilietybę
A. Reikalavimai ir procesas
B. Rezidento pažymėjimo gavimo etapai
C. Paraiškos pateikimo pilietybei gauti procesas

III. Registracijos būdas gauti pilietybę
A. Sąlygos ir procesas
B. Pilietybės gavimo galimybės vaikams
C. Pilietybės gavimo galimybės po 2000 m. gimusiems vaikams

IV. Anglų kalbos ir “Life in the UK” egzaminai
A. Reikalavimai ir patarimai
B. Kaip įrodyti anglų kalbos mokėjimą
C. “Life in the UK” testo rengimasis

V. Išvados ir pabaiga
A. Investicija į laiko, pastangų ir pinigų
B. Svarbi informacija ir dokumentai
C. Trumpas apibendrinimas ir rekomendacijos.

I. Įvadas

A. Trumpas apžvalga apie temą – kaip gauti Didžiosios Britanijos pilietybę: Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie kaip gauti Didžiosios Britanijos pilietybę. Aptarsime du pagrindinius būdus – natūralizacijos ir registracijos būdą.

B. Lietuvių skaičius gyvenantys Didžiojoje Britanijoje: Didžiojoje Britanijoje gyvena tūkstančiai lietuvių, kurie domisi kaip gauti Britanijos pilietybę.

C. Pilietybės gavimo svarba: Pilietybės gavimas yra svarbus žmonėms, norintiems jaustis saugiai ir užtikrintai, ypač po “Brexit”. Gauti pilietybę leidžia teisę gyventi, dirbti ir studijuoti be ribojimų ir suteikia galimybę įgyti visus teisėtus teises ir privilegijas kaip Didžiosios Britanijos pilietis.

II. Natūralizacijos būdas gauti pilietybę

A. Reikalavimai ir procesas: Norint gauti pilietybę natūralizacijos būdu, reikia atlikti keletą žingsnių, įskaitant anglų kalbos egzaminą ir “Life in the UK” testą, kad būtų patvirtinta kalbos mokėjimo ir šalies istorijos žinios.

B. Rezidento pažymėjimo gavimo etapai: Pirma, reikia gauti rezidento pažymėjimą, kuris leidžia gyventi Didžiojoje Britanijoje. Tuomet galima pateikti paraišką pilietybei gauti, turint bent 12 mėnesių rezidento pažymėjimą ir bent 6 mėnesius gyventi Didžiojoje Britanijoje.

C. Paraiškos pateikimo pilietybei gauti procesas: Paraišką galima pateikti naudojant AN formą, kurią rasite UKVI (JK migracijos departamento) svetainėje. Reikia atidžiai peržiūrėti reikalaujamus dokumentus, kurie turi būti pridėti kartu su paraiška. Atsakymas gali trukti iki pusės metų, todėl reikia būti kantriems ir laikytis nurodymų, kad paraiška būtų sėkmingai patvirtinta.

III. Registracijos būdas gauti pilietybę

A. Reikalavimai ir procesas: Registracijos būdu gauti pilietybę gali asmenys nuo 18 m. Šio būdo sąlygos apima vaiko gyvenimo laikotarpį Didžiojoje Britanijoje, gimimo vietą ir išvykimo iš šalies laikotarpius.

B. Pilietybės gavimo galimybės vaikams: Pilietybę registracijos būdu gali gauti vaikai, jeigu jie gyvena Didžiojoje Britanijoje ne mažiau kaip 10 metų, gimę šioje šalyje ir neišvykę daugiau kaip 90 dienų per kiekvienus 10 metų.

C. AKTUALU: Pilietybės gavimo galimybės po 2000 m. spalio 2 d. gimusiems vaikams: Po 2000 m. spalio 2 d. gimusiems vaikams suteikiama galimybė gauti pilietybę, jeigu tėvai tuo metu turėjo įstatyminę teisę gyventi Didžiojoje Britanijoje ir buvo Europos Sąjungos šalies piliečiai.

IV. Egzaminai

A. Anglų kalbos egzaminas: Norint įrodyti anglų kalbos mokėjimą, reikia išlaikyti testą, kurį nustato Home Office (migracijos departamentas). Testas apima kalbėjimo ir klausymo dalis.

B. Life in the UK testas: Informacijos apie “Life in the UK” testą galima rasti Gov.uk svetainėje, kur yra nuoroda į knygą, kuri bus naudinga ruošiantis egzaminui.

C. Dokumentų reikalavimai egzaminams: Egzaminams reikia turėti asmens dokumentą ir adresą patvirtinantį dokumentą.

V. Išvados


A. Svarbaus dalyko apžvalga: Mes apžvelgėme du būdus – natūralizacijos ir registracijos būdą – gauti Didžiosios Britanijos pilietybę. Aptarėme reikalavimus ir procesus, kaip tapti piliečiu.

B. Pinigų išlaidų apžvalga: Paraiškos forma pilietybei gauti kainuoja 1000 svarų, taip pat yra smulkesnių išlaidų, pavyzdžiui, už “Life in the UK” testą teks sumokėti 50 svarų.

C. Rekomendacijos ir patarimai: Rekomenduojame atidžiai perska

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here