Įvadas
Airija – žalioji sala, traukianti lietuvius emigrantus savo nepaprastu gamtos grožiu, turtinga istorija ir savita kultūra. Ši nuostabi šalis siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam keliautojui, nepriklausomai nuo jo interesų ar pomėgių. Straipsnyje pasidalinsime unikaliomis įžvalgomis apie Airijos lankytinas vietas iš lietuvių perspektyvos, apžvelgdami gamtos stebuklus, istorines vietas ir kultūros perlus.
Kiekvienas regionas Airijoje turi savo unikalų charakterį ir žavesį. Vakarinė pakrantė, pasipuošusi dramatiškais Atlanto vandenyno vaizdais, vilioja gamtos entuziastus, o rytinė dalis, kurioje įsikūrusi šalies sostinė Dublinas, žavi savo istoriniais paminklais ir kultūriniu gyvenimu. Šiaurėje lelijos gali mėgautis laukine Donegalo grafystės gamta, o pietuose – pasinerti į Korko ir Kerės grafysčių žavesį.
Lietuviai emigrantai Airijoje atranda ne tik nuostabias lankytinas vietas, bet ir šiltą bei svetingą vietinių bendruomenę. Nepaisant kultūrinių skirtumų, airiai ir lietuviai puikiai sutaria, o bendri pomėgiai gamtai, istorijai ir kultūrai dar labiau suartina šias dvi tautas. Taigi, leiskitės į nepamirštamą kelionę po Airiją ir atraskite šios šalies grožį lietuvių akimis.
Gamtos stebuklai
Airijos gamta – tai tarsi atskiras pasaulis, kupinas įvairiausių stebuklų ir kontrastų. Žaliuojantys kalvoti laukai čia susitinka su srauniomis upėmis, karstaklmiais ir ežerais, o rūsčios pakrantės uolos susilieja su smaragdinėmis jūros bangomis. Lietuviai, gyvenantys Airijoje, ypač vertina šiuos gamtos stebuklus ir noriai dalinasi savo patirtimi apie gražiausias lankytinas vietas.
Mohero uolos
Mohero uolos – vienas didingiausių ir labiausiai į akį krintančių Airijos gamtos stebuklų. Šios uolos, iškilusios daugiau nei 200 metrų virš Atlanto vandenyno, driekiasi beveik 8 kilometrus palei Klarės grafystės krantą. Lietuviai žavisi šia vieta ne tik dėl kvapą gniaužiančių vaizdų, bet ir dėl gryno oro bei ramybės pojūčio.
Atvykę į Mohero uolas, galėsite pasivaikščioti specialiai įrengtais takais palei pat uolų kraštą ir grožėtis neaprėpiamais Atlanto vandenyno vaizdais. Jei pasiseks, saulei leidžiantis dangų nušvies raudonai oranžiniai atspalviai, sukurdami nepamirštamą reginį. Dėl vėjo ir atšiaurių oro sąlygų rekomenduojama šiltai apsirengti ir avėti patogius batus, o fotografuojant pasisaugoti, kad stipresnis vėjo gūsis neišplėštų fotoaparato iš rankų.
Mohero uolos įsimintinos ne tik dėl savo gamtos grožio, bet ir dėl turtingos istorijos bei legendų. Sakoma, kad kadaise čia gyveno milžinai, o jų pėdsakus galima įžvelgti uolų formacijose. Taip pat pasakojama legenda apie nelaimingą meilę tarp airių princesės Eilės ir ispanų princo Tiulio, kurie, bėgdami nuo princesės tėvo, nušoko nuo Mohero uolų ir amžiams liko kartu jūros glėbyje.
Dinglio pusiasalis
Dinglio pusiasalis – dar vienas gamtos stebuklas, kurį verta aplankyti Airijoje. Šis pusiasalis, esantis Kerės grafystėje, dažnai vadinamas gražiausia Airijos vietove. Lietuviai mėgsta čia keliauti dėl nuostabių peizažų, kuriuose kalvos susilieja su ežerais, o žaliuojantys slėniai atsiveria į Atlanto vandenyno platybes.
Keliaudami Dinglio pusiasalio keliais, būtinai aplankykite Slea Head – vaizdingą 50 km ilgio maršrutą, vingiuojantį palei pusiasalio pakrantę. Čia galėsite grožėtis dramatiškais krantų vaizdais, aplankyti tradicines airių fermas ir XVIII a. žvejo trobelę, paversta etnografiniu muziejumi. Taip pat nepraleiskite progos pasivaikščioti Konnero perėja – natūraliu taku tarp kalnų, siūlančiu kvapą gniaužiančias panoramas į apylinkes.
Dinglio pusiasalyje galima rasti ir istorinių bei kultūrinių lobių. Čia įsikūręs vienas seniausių Europos krikščionių pastatų – Gallarus Oratory, savo forma primenantis apverstą laivą. Pusiasalyje gausu ir kitų ankstyvosios krikščionybės paminklų, įskaitant bažnyčių griuvėsius ir vienuolynų liekanas. Taigi, Dinglio pusiasalis – puiki vieta norintiems pažinti ne tik Airijos gamtą, bet ir istoriją bei kultūrą.
Karanos tvenkinys
Karanos tvenkinys – didžiausias ir vienas gražiausių Airijos ežerų, nusidriekęs per Majo ir Galvėjaus grafystes. Lietuviai mėgsta čia praleisti laiką dėl ežero ramybės ir aplinkinių kalnų bei miškų sukuriamų įspūdingų vaizdų. Tai puiki vieta norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsipalaiduoti gamtos prieglobstyje.
Ežero pakrantėse įrengta daugybė pėsčiųjų ir dviračių takų, kuriais vaikštant ar važiuojant galima grožėtis nuostabiomis ežero panoramomis. Norintys aktyvesnio poilsio gali išbandyti baidarių ar kanojų maršrutus, leidžiančius iš arčiau susipažinti su ežero salomis ir įlankomis. Karanos tvenkinys taip pat žinomas kaip puiki žvejybos vieta – čia gausu lašišų, šlakių, lydekų ir kitų vertingų žuvų rūšių.
Aplankę Karanos tvenkinį, nepraleiskite progos aplankyti ir netoliese esantį Kongo miestą, garsėjantį savo viduramžių abatija ir Kongo pilimi. Mieste taip pat verta pasivaikščioti jaukiomis gatvelėmis, užsukti į vietos rankdarbių dirbtuves ir pasivaišinti šviežia žuvimi viename iš restoranų prie pat ežero kranto.
Vaivorykštės slėnis
Vaivorykštės slėnis – vienas gražiausių ir mistiškiausių Airijos gamtos kampelių. Šis slėnis, esantis Kerės grafystėje, savo pavadinimą gavo dėl dažnai čia pasireiškiančio vaivorykštės reiškinio, kai saulės šviesa atsispindi nuo krentančio vandens lašų ir sudaro įspūdingus sepynių spalvų lankus.
Atvykę į Vaivorykštės slėnį, galėsite grožėtis vaizdingais Iveragh kalnų šlaitais, kvėpuoti švariu kalnų oru ir pasimėgauti gamtos ramybe. Slėnyje įrengti specialūs takai ir apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į apylinkes. Čia taip pat verta užsukti į nedidelę arbatinę, kurioje galėsite paragauti airių tautos patiekalų ir pasišildyti prie židinio.
Pasivaikščiojimui po Vaivorykštės slėnį rekomenduojame pasirinkti giedrą ir saulėtą dieną, kad turėtumėte didesnę galimybę išvysti vaivorykštės stebuklą. Tačiau net ir apsiniaukusiu oru ši vieta žavi savo laukine gamta ir nepakartojamai žaliuojančiais slėniais, primenančiais pasakų šalį. Taigi, jei ieškote ramybės ir noro pabėgti nuo civilizacijos, Vaivorykštės slėnis – puikus pasirinkimas.
Bureno nacionalinis parkas
Bureno nacionalinis parkas – išskirtinė Airijos gamtos oazė, traukianti lankytojus savo unikalia geologine struktūra ir retu augalijos bei gyvūnijos pasauliu. Šis nacionalinis parkas įsikūręs Klarės grafystėje, kalnuotame regione, kur daugiau nei 300 kvadratinių kilometrų plote driekiasi karsinis kraštovaizdis su požeminėmis urvų sistemomis.
Bureno nacionalinis parkas garsėja savo uolienomis, suformuotomis iš klinčių, susidariusių prieš daugiau nei 300 milijonų metų. Šios pilkšvai baltos uolienos sukuria nepakartojamo grožio peizažą, primenantį Mėnulio paviršių. Tarp uolų galima pamatyti įvairių suakmenėjusių jūros gyvūnų ir augalų liekanų, bylojančių apie šio regiono geologinę praeitį.
Lankydamiesi Bureno nacionaliniame parke, galėsite pasivaikščioti pažintiniais takais, vedančiais per uolėtus kalnynus ir slėnius. Čia taip pat verta apžiūrėti Polnabrone dolmeną – įspūdingą neolito laikų akmeninį statinį, sukurtą iš milžiniškų uolienų. Parko lankytojų centre sužinosite daugiau apie šio regiono geologiją, florą ir fauną bei senovės gyventojų istoriją.
Bureno nacionalinis parkas ypač patrauklus gamtos mylėtojams ir aktyvaus poilsio mėgėjams. Čia galima užsiimti pėsčiųjų ir dviračių žygiais, o drąsiausi gali išmėginti laipiojimą uolomis. Parko teritorijoje taip pat yra nemažai įdomių lankytinų objektų, tokių kaip Aillwee urvas, Corcorana’s rago pėsčiųjų trasa ir vaizdingas Fanore paplūdimys.
Istorinės vietos
Airija – šalis, turinti itin turtingą ir įdomią istoriją, siekiančią net keltų laikus. Visoje šalyje gausu senovinių pilių, vienuolynų, istorinių įtvirtinimų, megalitinių statinių ir kitų įdomių objektų, bylojančių apie skirtingus Airijos istorijos laikotarpius. Lietuviai domisi šiomis vietomis, nes jos padeda geriau suprasti Airijos praeitį, kultūrą ir žmonių gyvenimo būdą.
Bru Na Boinne
Bru Na Boinne – bene iškiliausias istorinis objektas Airijoje, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šis archeologinis kompleksas, įsikūręs Mito grafystėje, išgarsėjo savo neolitinėmis kapavietėmis, datuojamomis maždaug 3200 m. pr. Kr. Kompleksą sudaro trys pagrindiniai megalitiniai statiniai – Newgrange, Knowth ir Dowth.
Newgrange laikoma viena įspūdingiausių Bru Na Boinne dalių. Ši milžiniška kauburį primenanti struktūra, sudaryta iš daugybės akmenų, stebina savo dydžiu ir sudėtinga konstrukcija. Manoma, kad Newgrange atlikdavo ne tik laidojimo vietos, bet ir astronominio kalendoriaus bei ritualų centro funkcijas. Ypač įdomus reiškinys pastebimas per žiemos saulėgrįžą, kai saulės spinduliai prasiskverbia pro angą virš įėjimo ir apšviečia vidinę koridoriaus dalį.
Knowth ir Dowth taip pat žavi savo megalitine architektūra ir akmens raižiniais. Šiose kapavietėse rasti palaikai ir įkapės liudija apie turtingą to meto kultūrą ir pomirtinius ritualus. Aplankyti Bru Na Boinne rekomenduojama su gidu, kuris supažindins su šio komplekso istorija ir reikšme.
Kilkenio pilis
Kilkenio pilis – vienas geriausiai išsilaikiusių viduramžių pilių pavyzdžių Airijoje. Ši XIII a. statyta pilis stovi Kilkenio miesto centre, Noro upės krante. Pilis pasižymi įspūdinga architektūra, kurioje atsispindi romanikos ir gotikos stilių bruožai.
Kilkenio pilies istorija apima daugiau nei 800 metų. Per šį laikotarpį pilis atliko įvairias funkcijas – nuo gynybinės tvirtovės iki kilmingųjų rezidencijos ir net kareivinių. XIX a. pilis buvo restauruota ir pritaikyta lankymui, o dabar čia veikia muziejus, supažindinantis su pilies ir miesto istorija.
Lankydamiesi Kilkenio pilyje, galėsite pasivaikščioti po pilies kambarius, apžiūrėti autentiškus baldus bei meno kūrinius. Ypač įspūdinga yra Didžioji menė su milžinišku atviro židinio kaminu ir medžioklės trofėjomis ant sienų. Pilies teritorijoje taip pat verta pasivaikščioti po dailius renesansinius sodus ir pasigrožėti upės panorama.
Glendalough vienuolynas
Glendalough – vienas gražiausių ir geriausiai išsilaikiusių viduramžių vienuolynų kompleksų Airijoje. Įsikūręs vaizdingame Viklo kalnų slėnyje, Glendalough traukia lankytojus savo ramybe, dvasingumu ir nepaprasta gamtos aplinka.
Vienuolynas buvo įkurtas VI a. Šv. Kevino – airių šventojo ir atsiskyrėlio. Per keletą šimtmečių kompleksas išaugo ir tapo svarbiu religijos, mokslo ir meno centru. Glendalough klestėjimo laikotarpis baigėsi XII a., kai jį sugriovė normanai, tačiau vienuolyno liekanos išliko iki mūsų dienų.
Aplankę Glendalough, pamatysite romaninio stiliaus Šv. Kevino bažnyčios ir Šv. Marijos bažnyčios griuvėsius, 30 m aukščio apvalųjį bokštą, varpinę ir senuosius vienuolyno vartus. Ypač įspūdingai atrodo kapinės su senoviniais antkapiniais paminklais ir keltų kryžiais. Vienuolyno teritorijoje taip pat yra informacinis centras, supažindinantis su Glendalough istorija ir Šv. Kevino gyvenimu.
Glendalough apylinkės žavios savo gamtos grožiu. Čia galima pasivaikščioti takais palei ežerą, užkopti į kalvas ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Netoliese esantys Viršutinis ir Žemutinis ežerai bei Poulanass krioklys dar labiau praturtina šios vietos gamtos paletę.
Šv. Patriko katedra
Šv. Patriko katedra – didingiausia ir svarbiausia bažnyčia Airijoje, esanti sostinėje Dubline. Ši gotikinė katedra buvo pastatyta XII a. garbei Airijos globėjo Šv. Patriko, kuris, tikima, krikštijo vietinius gyventojus netoli dabartinės katedros vietos.
Per savo ilgą istoriją Šv. Patriko katedra patyrė ne vieną rekonstrukciją ir atnaujinimą. Didžiausias renovacijos darbai buvo atlikti XIX a., vadovaujant architektui Bendžaminui Li Gvineso, kuris siekė atkurti pradinį katedros gotikos stilių. Autentiškas interjeras ir vitražai sukuria nepakartojamą dvasinę atmosferą.
Katedroje palaidoti kai kurie žymiausi Airijos rašytojai, poetai ir dvasininkai, tarp jų ir Džonatanas Sviftas, satyrinės alegorijos “Guliverio kelionės” autorius, kuris buvo šios katedros dekanas. Taip pat čia galima pamatyti Laisvės varpą, simbolizuojantį airių tautos kovas už nepriklausomybę.
Šalia Šv. Patriko katedros įsikūręs nedidelis parkas su paminklais ir suoliukais – puiki vieta atsipūsti ir pasigrožėti katedros eksterjeru. Netoliese taip pat yra Dublino pilies kompleksas ir Kristaus bažnyčios katedra, kuriuos verta aplankyti norint geriau pažinti miesto istoriją ir architektūrą.
Dublino pilis
Dublino pilis – vienas svarbiausių istorinių pastatų Airijos sostinėje, ilgą laiką tarnavęs kaip Anglijos valdžios rezidencija ir administracinis centras. Pirmoji pilis šioje vietoje buvo pastatyta jau 1204 m., tačiau dabartinis kompleksas daugiausia atspindi XVIII a. neoklasicizmo stilių.
Turistams atvira dalis apima valstybines sales, tokias kaip Šv. Patriko salė, Konferencijų salė ir Prestižinė salė. Šios prabangiai įrengtos erdvės naudojamos oficialiems renginiams, priėmimams ir koncertams. Taip pat čia veikia nedidelis Dublino pilies muziejus, pasakojantis apie pilies ir miesto istoriją.
Pilies kieme stovi įspūdingas Vienaragio fontanas, sukurtas XVII a. Čia galima pamatyti ir pilies bokštą, kuris kadaise tarnavo kaip kalėjimas. Aplink pilį driekiasi gražūs Liežo sodai su senoviniais medžiais, gėlynais ir bronzinėmis skulptūromis.
Dublino pilis – puiki vieta susipažinti su Airijos sostinės istorija ir architektūra. Be to, netoliese yra daug kitų įdomių lankytinų objektų, tokių kaip Šv. Patriko katedra, Grafton gatvė ir Tempelio baras. Taigi, praleiskite laisvalaikį tyrinėdami šiuos turistų pamėgtus objektus.
Kultūros perlai
Airijos kultūra yra tikrai savita, turtinga tradicijų ir meniškumo. Šalyje gausu muziejų, teatrų, meno galerijų ir kitų kultūros židinių, atskleidžiančių unikalų airių charakterį ir pasaulėžiūrą. Lietuviai ypač domisi Airijos literatūra, muzika ir šokiu, atrandami sąsajas su savo kultūriniu paveldu.
Dublinas
Dublinas – ne tik Airijos sostinė, bet ir neabejotinas šalies kultūros centras. Miestas garsėja savo literatūriniu paveldu, teatrais, muziejais ir naktinių pasilinksminimų vietomis. Dublinas – tai Oskaro Vaildo, Džeimso Džoiso, Samuelio Beketo ir kitų pasaulinio garso rašytojų gimtinė.
Vienas įdomiausių Dublino kultūrinių objektų – Airijos nacionalinis muziejus, įsikūręs keliuose pastatuose miesto centre. Čia galima pamatyti vertingą archeologinę, istorinę ir meno kolekcijas, supažindinančias su Airijos praeitimi nuo seniausių laikų iki šių dienų. Taip pat verta aplankyti Dublino rašytojų muziejų, įsikūrusį XVIII a. pastate Parnelo aikštėje ir pasakojantį apie garsiausius Airijos literatus.
Dublinas taip pat garsėja savo teatrais, tokiais kaip Abbey teatras, Gate teatras ir Gaiety teatras. Juose galima išvysti tiek klasikinių, tiek šiuolaikinių airių ir užsienio autorių pastatymus. O mėgstantiems linksmybes rekomenduojame apsilankyti Templų rajone, kuriame gausu barų, restoranų ir gyvos muzikos klubų.
Galway
Galway – spalvingas Vakarų Airijos miestas, garsėjantis savo menine atmosfera ir bohemišku gyvenimo būdu. Lietuviai mėgsta Galwayų dėl jo kultūrinio gyvenimo, festivalių ir gražaus Atlanto vandenyno kranto.
Galway miesto centre verta pasivaikščioti siaura, akmenimis grįsta Šopa gatve (Shop Street), kurioje gausu tradicinių amatininkų dirbtuvių, suvenyrų parduotuvių ir kavinių. Čia nuolat groja gatvės muzikantai, suteikdami miestui nepakartojamą atmosferą. Netoliese esanti Ispanijos arka (Spanish Arch) primena apie miesto prekybos ryšius su Ispanija XVI-XVII a.
Galway taip pat žinomas dėl gausybės kultūrinių renginių ir festivalių. Kasmet liepą vykstantis Galway menų festivalis (Galway Arts Festival) pritraukia menininkus ir atlikėjus iš viso pasaulio. Festivalio metu galima išvysti teatrų pasirodymus, šokio spektaklius, meno parodas ir muzikinį programą. Kitas svarbus renginys – Galway austerių festivalis (Galway Oyster Festival) rugsėjo mėnesį, kurio metu galima paragauti šviežių jūros gėrybių ir pasimėgauti airių muzika.
Netoliese Galway miesto driekiasi vaizdingas Konemaros regionas su kvapą gniaužiančiais kalnų, pelkių ir ežerų peizažais. Tai puiki vieta pasivaikščioti, žvejoti ar tiesiog grožėtis nepaliesta gamta. Taigi, Galway ir jo apylinkės – tikras atradimas ieškantiems autentiškos Airijos dvasios.
Corkas
Corkas – antrasis pagal dydį Airijos miestas, įsikūręs pietvakarinėje šalies dalyje. Corką dažnai vadina “maistui draugišku miestu” dėl gausybės turgų, užkandinių ir restoranų, siūlančių šviežią vietinę produkciją. Lietuviai mėgsta Corką dėl jo svetingumo, kulinarinio paveldo ir gražios gamtos.
Vienas garsiausių Corko simbolių – Anglijos turgus (English Market), veikiantis nuo XVIII a. Čia galima rasti didelę įvairovę šviežių ir kokybiškų produktų – nuo daržovių ir vaisių iki mėsos, žuvies bei sūrių. Turguje taip pat įsikūrusios nedidelės užkandinės, siūlančios skanių patiekalų iš vietinių ingredientų.
Corke yra nemažai įdomių kultūrinių objektų, tarp jų – Corko miesto muziejus, supažindinantis su regiono istorija nuo vikingų laikų iki šių dienų, ir Crawfordo meno galerija su įspūdinga airių meno kolekcija. Mieste taip pat vyksta įvairūs festivaliai, tokie kaip Corko kino festivalis ir Corko džiazo festivalis.
Corko apylinkėse taip pat yra daug lankytinų vietų. Netoliese esantis Blarney miestelis garsėja savo Blarney pilimi, kurioje yra legendinis Iškalbos akmuo – manoma, kad jį pabučiavus įgyjama iškalbos dovana. Kitas įdomus objektas – Fota salos laukinės gamtos parkas, kuriame galima pamatyti egzotiškų gyvūnų ir pasivaikščioti po nuostabius sodus.
Kilkenny
Kilkenny – nedidelis, bet labai jaukus ir autentiškas miestelis Pietryčių Airijoje. Lietuviai mėgsta Kilkenį dėl jo viduramžių atmosferos, meniškumo ir gražios gamtos apylinkių. Miestelio centre gausu siaurų gatvelių su senais akmeniniais namais, žavingomis krautuvėlėmis ir kavinėmis.
Kilkenio simbolis – to paties pavadinimo pilis, viena geriausiai išsilaikiusių viduramžių pilių Airijoje. Lankydamiesi pilyje, galėsite apžiūrėti įspūdingus kambarius su autentiškais baldais ir gobelenais, apsilankyti pilies galerijoje ir pasivaikščioti po dailius renesansinius sodus.
Kilkenis taip pat garsėja savo amatininkais ir meno dirbtuvėmis. Čia galima įsigyti tradicinių rankų darbo produktų – nuo keramikos iki odos dirbinių ir papuošalų. Kasmet rugpjūčio mėnesį Kilkenyje vyksta meno ir amatų festivalis, į kurį susirenka menininkai ir amatininkai iš visos Airijos.
Kilkenio apylinkėse taip pat yra daug gamtos grožio. Verta aplankyti netoliese esantį Jerpoint cisterciečių vienuolyną, įkurtą XII a. ir garsėjantį savo romaninės ir gotikinės architektūros elementais. Taip pat rekomenduojame pasivaikščioti Noro upės pakrante ar iškylauti Kilkenio kalnuose, mėgaujantis kvapą gniaužiančiais vaizdais.
Derry
Derry, taip pat žinomas kaip Londonderry, yra Šiaurės Airijos miestas, garsėjantis savo istorija, kultūra ir nuostabia geografine padėtimi prie Foylos upės žiočių. Lietuviai domisi Derry dėl jo turtingo paveldo, savitos atmosferos ir draugiškų vietinių gyventojų.
Vienas įdomiausių Derry objektų – senovinė miesto siena, sauganti senąją miesto dalį. Ši siena, pastatyta XVII a. pradžioje, yra vienintelė išlikusi visiškai nepažeista miesto siena Airijoje. Pasivaikščioję sienos perimetru, galėsite pasigrožėti nuostabiais vaizdais į miestą ir jo apylinkes.
Derry taip pat garsėja savo gatvės menu ir politinėmis freskos. Bogside rajone galima pamatyti garsius “Free Derry” ir “Bernadette” murales, atspindinčius miesto kovą už laisvę ir pilietines teises. Mieste veikia nemažai meno galerijų ir muziejų, tokių kaip Derry miesto muziejus ir Nerve centras, pristatantis šiuolaikinį meną ir technologijas.
Derry apylinkės taip pat vertos dėmesio. Netoliese esantys Grianan of Aileach griuvėsiai – įspūdinga akmens amžiaus tvirtovė ant Greenan kalno, iš kurios atsiveria nuostabi panorama į Foylos upę ir aplinkinius slėnius. Kitas įdomus objektas – Mussenden šventykla, XVIII a. neoklasicistinė rotonda ant Downhill paplūdimio kranto.
Išvados
Airija – stulbinanti šalis, kurioje istorija, gamta ir kultūra susipina į vieną nuostabų audinį. Lietuviai emigrantai čia atranda ne tik profesinių galimybių, bet ir unikalią aplinką, kupiną atradimų ir įspūdžių.
Nuo alsuojančių senove pilių ir vienuolynų iki modernių meno centrų ir festivalių, nuo žaliuojančių lygumų iki laukinių Atlanto pakrančių – Airija turi ką pasiūlyti kiekvienam. Ši šalis įkvepia, moko ir žavi savo autentiškumu bei svetingumu.
Keliaudami po Airiją, lietuviai atranda ir savyje naujų bruožų – tampa atviresni, labiau vertinantys gyvenimą ir gebantys džiaugtis akimirka. Airijos paprastumas, nuoširdumas ir meilė gamtai neretai priverčia permąstyti savo vertybes ir prioritetus.
Taigi, jei esate lietuvis emigrantas Airijoje – pasinaudokite galimybe pažinti šią nuostabią šalį, jos gamtą, istoriją ir kultūrą. Leiskitės į kelionę po Airijos lankytinas vietas, dalyvaukite renginiuose, bendrauk