Kodėl verta aplankyti Yellowcraig paplūdimį North Bervike, Škotijoje

0
30
Yellowcraig

Turinys:

 1. Įvadas
 2. Užburiantys Yellowcraig paplūdimio vaizdai
 3. Laukinės gamtos prieglobstis
 4. Aktyvaus poilsio galimybės
 1. Įdomūs faktai apie Yellowcraig paplūdimį
 2. Kaip pasiekti Yellowcraig paplūdimį
 3. Išvados

Įvadas

Škotija garsėja savo kvapą gniaužiančiais gamtos vaizdais, o Yellowcraig paplūdimys North Bervike – tikras škotų pasididžiavimas. Šis nuostabus paplūdimys įsikūręs rytinėje Škotijos pakrantėje, vos už 30 km nuo Edinburgo, todėl yra lengvai pasiekiamas tiek vietos gyventojams, tiek turistams. Straipsnyje apžvelgsime pagrindines priežastis, kodėl verta aplankyti šią nuostabią vietą, kuri ne tik žavi savo grožiu, bet ir siūlo daugybę aktyvaus poilsio galimybių.

Užburiantys Yellowcraig paplūdimio vaizdai

Yellowcraig paplūdimys pasitinka lankytojus nepaprasto grožio panorama. Auksinis smėlis driekiasi iki pat horizonto, o Šiaurės jūros bangos švelniai glosto krantą. Paplūdimį supa žalios kalvos ir uolos, sukurdamos įspūdingą kontrastą mėlynam vandenyno fonui. Atsisėdę ant smėlio ar pasivaikščioję pakrante, galėsite grožėtis Fidros sala su senoviniu švyturiu ir stebėti tolumoje plaukiojančius laiveliais.

Ypač romantiška Yellowcraig paplūdimyje apsilankyti saulėlydžio metu. Saulei leidžiantis, dangus nusidažo auksine ir oranžine spalvomis, o jūros paviršius tarsi padengiamas blizgučiais. Tai tobulas metas pasivaikščiojimui pajūriu ar jaukiam piknikui ant smėlio, mėgaujantis neišdildomais Škotijos vaizdais.

Laukinės gamtos prieglobstis

Yellowcraig paplūdimys – tikras rojus gamtos mylėtojams. Čia galima išvysti įvairių rūšių paukščius, įskaitant kormoranus, paprastąsias žuvėdras ir didžiuosius dančiasnapius. Vandenyje neretai šmėžuoja ruoniai ir delfinai. Paplūdimį supančios kopos ir pievos kupinos laukinių gėlių, tokių kaip karklažolės, smiltyniniai gvazdikai ir pūslėtosios linažolės.

Keliaujant pėsčiųjų takais aplink Yellowcraig paplūdimį, galima pasimėgauti įvairiomis augmenijos juostos ekosistemomis. Čia auga retų augalų rūšys, tokios kaip smiltyninis kežys ar mėlynžiedis rugiaveidis. Paplūdimį supa ir nedidelis miškelis, kuriame galima pasislėpti nuo vėjo ar pasiklausyti paukščių čiulbėjimo.

Aktyvaus poilsio galimybės

Pasivaikščiojimai ir žygiai

Yellowcraig paplūdimys siūlo ne tik įspūdingus vaizdus, bet ir puikias galimybes aktyviam poilsiui. Aplink paplūdimį driekiasi puikiai įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, kuriais vaikštant ar važiuojant galima tyrinėti apylinkes. Žygių entuziastai gali leistis į ilgesnį pasivaikščiojimą John Muir taku, vedančiu pajūriu ir pasiūlančiu užburiančias Šiaurės jūros panoramas.

Paplūdimys taip pat idealiai tinka ramiam pasivaikščiojimui su šeima ar draugais. Ilga smėlio juosta leidžia maloniai praleisti laiką renkant gintarą, klausantis bangų mūšos ir mėgaujantis gaiviu jūros oru. Vaikai gali statyti smėlio pilis ar žaisti įvairiausius paplūdimio žaidimus, o suaugusieji – tiesiog atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių.

Vandens sportas

Jei mėgstate vandens pramogas, Yellowcraig paplūdimys turi ką pasiūlyti. Švelnus Šiaurės jūros bangavimas sukuria ideali sąlygas burlentininkams, ypač pradedantiesiems. Galima išsinuomoti įrangą ir pasiimti pamokas iš patyrusių instruktorių. Paplūdimys taip pat tinka nardymui, mat vanduo čia gana skaidrus, o dugne galima išvysti įvairių jūros gyvūnų.

Jei esate atsargesni, galite tiesiog pasimėgauti plaukiojimu ar pasivaikščiojimu sekliame vandenyje. Vis dėlto reikėtų prisiminti, kad vanduo Šiaurės jūroje gali būti vėsokas net ir vasarą, todėl rekomenduojama vilkėti hidrokostiumą ar bent jau neperšlampamus drabužius. Po maudynių jūroje galima sušilti saulės atokaitoje ant auksinio smėlio.

Golfo aistruoliams

Škotija yra golfo sporto tėvynė, o North Bervikas – viena iš šio sporto širdžių. Vos už kelių kilometrų nuo Yellowcraig paplūdimio įsikūręs North Berwick golfo klubas, įkurtas 1832 metais ir garsėjantis viena seniausių ir gražiausių golfo aikštelių pasaulyje. 18 duobučių aikštelė driekiasi palei pajūrį, leisdama mėgautis kvapą gniaužiančiais Šiaurės jūros vaizdai smūgiuojant golfo lazdas.

Net jei nesate golfo entuziastai, verta apsilankyti šioje vietoje ir pasigrožėti įspūdinga kraštovaizdžio panorama. Klubas taip pat siūlo golfo pamokas pradedantiesiems, todėl drąsiai galite išbandyti šią aristokratišką sporto šaką. Po žaidimo kviečiame užsukti į klubo restoraną ir paragauti tradicinių škotiškų patiekalų bei išgerti taurelę garsiojo viskio.

Įdomūs faktai apie Yellowcraig paplūdimį

 • Yellowcraig paplūdimys yra dalis John Muir kelio – 215 km ilgio žygio maršruto, jungiančio Dunbarą Rytų Lotiane su Helensburgh Argyle ir Bute. Kelias pavadintas škotų gamtininko ir rašytojo John Muir garbei.
 • Fidros saloje, esančioje netoli kranto, kadaise veikė švyturys. XIX a. saloje taip pat gyveno garsusis rašytojas Robert Louis Stevenson, kurio tėvas buvo švyturio inžinierius.
 • Yellowcraig paplūdimys yra puiki vieta stebėti paukščius. Čia galima išvysti retų rūšių, tokių kaip paprastosios langinukės, didžiosios kuolingos ar geltonsnapiai startsakiai.
 • Paplūdimio pavadinimas “Yellowcraig” kilo iš netoliese esančios uolos, pasižyminčios gelsvai rudu atspalviu. “Yellow” reiškia geltoną, o “craig” yra škotiškas uolos pavadinimas.

Kaip pasiekti Yellowcraig paplūdimį

Yellowcraig paplūdimys yra lengvai pasiekiamas tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu. Iš Edinburgo miesto centro reikia važiuoti A198 keliu apie 30 km į rytus, North Berwick kryptimi. Privažiavus Dirleton gyvenvietę, pasukti į Yellowcraig paplūdimio stovėjimo aikštelę.

Jei keliaujate viešuoju transportu, galite pasinaudoti reguliariais traukiniais iš Edinburgo į North Berwick. Kelionė trunka apie 30 minučių, o nuo North Berwick stoties iki paplūdimio galima nueiti pėsčiomis per 20-30 minučių arba pasinaudoti vietiniu autobusu.

Automobiliu keliaujantys turėtų atkreipti dėmesį, kad stovėjimo aikštelė prie paplūdimio yra mokama. Kita vertus, dviračiu atvykstantiems stovėjimo mokestis netaikomas, o dviračių stovai suteikia galimybę saugiai palikti savo transporto priemonę.

Išvados

Yellowcraig paplūdimys North Bervike – tai nepelnytai primiršta Škotijos pakrantės perla, siūlanti nepamirštamas poilsio galimybes gamtos mylėtojams ir aktyvaus laisvalaikio entuziastams. Auksinis smėlis, žavingos salos, laukinė gamta ir nuostabios golfo aikštelės – tai tik dalis šio paplūdimio privalumų.

Nesvarbu, ar atvykstate čia ramiam pasivaikščiojimui, ar ieškote adrenalino proveržio, Yellowcraig paplūdimys tikrai nenuvils. Tai puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio, įkvėpti gaivaus jūros oro ir tiesiog pasimėgauti akimirka. Škotijoje apsilankiusieji tikrai turėtų bent trumpam užsukti į šį nuostabų gamtos kampelį ir patirti jo teikiamą ramybę bei grožį.

Taigi, rinkdamiesi kelionės po Škotiją maršrutą, būtinai įtraukite Yellowcraig paplūdimį į lankomų vietų sąrašą. Ši vieta paliks neišdildomą įspūdį ir taps vienu gražiausių jūsų atostogų prisiminimų. Leiskite sau atitrūkti nuo kasdienybės ir pasinerkite į stulbinančią Škotijos gamtą – apsilankykite Yellowcraig paplūdimyje jau šiandien!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here