Žalios Kortos Loterija: Viskas, Ką Turite Žinoti

0
1078

Pasaulyje esama daugybė žmonių, kurie svajoja apie gyvenimą ir darbą Jungtinėse Amerikos Valstijose. Viena iš populiariausių ir paprasčiausių būdų tai padaryti yra dalyvauti Žalios kortos loterijoje (oficialiai vadinama „Diversity Visa Lottery“). Šis straipsnis suteiks jums išsamios informacijos apie šią programą, jos reikalavimus, taikymo procesą bei svarbius terminus.

Žalios kortos loterijos tikslas ir prasmė

Žalios kortos loterija yra JAV vyriausybės vykdoma programa, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti įvairovę tarp JAV gyventojų. Programa suteikia galimybę žmonėms iš skirtingų šalių, kurie atitinka tam tikrus kriterijus, gauti nuolatinės gyventojo leidimą (žaliąją kortą) ir įsikurti JAV.

Kasmet JAV vyriausybė skiria apie 50 000 žaliųjų kortų loterijos laimėtojams iš viso pasaulio. Šių kortų skaičius paskirstomas pagal regionus, o kiekvienas regionas gauna tam tikrą procentą visų kortų.

Žalios kortos loterijos reikalavimai

Norint dalyvauti Žalios kortos loterijoje, reikia atitikti keletą pagrindinių reikalavimų:

 1. Gimimo šalis: dalyvis turi būti gimęs šalyje, kuri yra leidžiama dalyvauti loterijoje. Kiekvienais metais paskelbiamas sąrašas šalių, kurių piliečiams leidžiama dalyvauti.
 2. Išsilavinimas: dalyvis turi bent vidurinį išsilavinimą arba dvejų metų profesinę patirtį per pastaruosius penkerius metus.
 3. Nepažeidžiamumo reikalavimai: dalyvis neturi būti nuteistas už sunkius nusikaltimus ar kelti pavojų JAV nacionaliniam saugumui.

Kaip dalyvauti Žalios kortos loterijoje?

 1. Elektroninė registracija: norint dalyvauti loterijoje, reikia užpildyti ir pateikti elektroninę paraišką per oficialų JAV Valstybės departamento puslapį (www.dvlottery.state.gov).
 2. Nuotraukos reikalavavimai: paraiškoje turi būti įtraukta nauja ir tinkama nuotrauka. Užtikrinkite, kad nuotrauka atitiktų visus oficialius reikalavimus, kitaip jūsų paraiška bus atmesta.
 1. Informacija apie šeimą: paraiškoje turi būti nurodyta informacija apie dalyvio sutuoktinį(-ę) ir nepilnamečius vaikus (jei tokie yra).
 2. Laikotarpis: registracija vyksta per nustatytą laikotarpį, paprastai spalio mėnesį. Svarbu užpildyti paraišką laiku, nes vėluojančios paraiškos nebus priimamos.

Ką daryti, jei laimėjote Žalios kortos loteriją?

 1. Patvirtinimo laiškas: jei jūsų paraiška bus atrinkta, gausite patvirtinimo laišką iš JAV Valstybės departamento. Svarbu šį laišką išsaugoti, nes jis bus reikalingas tolesniam procesui.
 2. Konsulinis procesas: toliau reikės kreiptis į artimiausią JAV konsulatą ar ambasadą dėl vizos gavimo proceso. Jums reikės pateikti papildomus dokumentus, tokius kaip medicininės apžiūros rezultatai, išsilavinimo įrodymai ir kiti.
 3. Vizos gavimas: jei visi etapai bus sėkmingai įvykdyti, gausite imigrantų vizą, kuri leis jums įsikurti JAV. Atvykus į JAV, jūsų viza bus pakeista nuolatinės gyventojo leidimu (žaliaja korta).
 4. Įsikūrimas JAV: turėdami žaliąją kortą, galėsite dirbti ir gyventi JAV, taip pat gauti socialines garantijas ir teises, skirtas nuolatiniams gyventojams. Svarbu atminti, kad žaliosios kortos galiojimas yra ribotas, todėl ateityje turėsite atnaujinti ją arba kreiptis dėl pilietybės.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here