„Žalios kortos“ loterija. Esminiai klausimai

0
3412

„Žalios kortos“ loterija. Esminiai klausimai

Jungtinės Amerikos Valstijos ne vienam žmogui siejasi su galimybėmis ir gerove. Taigi, suprantama, kodėl dėmesio sulaukia „Žalios kortos“ loterija.
Kas tai yra?
Tai ne bilietų pirkimas trokštant aukso puodo. Angliškai pavadinimas skamba DV Program (Diversity Immigrant). Loterijos pavadinimas prigijęs dėl to, jog kortos gavimas paremtas atsitiktinumu. Darbą atlieka kompiuterinė sistema. Prizas – viza, kurios dėka galima emigruoti į JAV ir legaliai ten gyventi.

Nuo ko pradėti?

Siekiant laimėti „Žaliąją kortelę“, reikia registruotis kompiuteriu. Tai daryti leidžiama tik vieną kartą ir tik vienam šeimos nariui. Kokie veiksmai būtini ir kokie draudžiami, galite skaityti čia: http://www.lwc.lt/render/lt/jav/Green_card_lottery/Green_Card_reg_esme.htm.

Kas gali registruotis?

Išsilavinimo požiūriu registruotis gali dvi asmenų grupės. 1) Loterijos dalyviui būtinas vidurinis išsilavinimas (12 klasių) arba toks, kurio vertė lygi viduriniam. 2) Jei šių reikalavimų neatitinkama, siekti „Žalios kortos“ leidžia dvejų metų darbo pagal profesiją stažas. Tačiau yra ir papildomų niuansų, apie kuriuos informuojama čia: http://www.lwc.lt/render/lt/jav/Green_card_lottery/Green_Card_Kriterijai.htm.

Kokią informaciją pateikti?

Yra 14 punktų, kuriuos turi nurodyti kiekvienas loterijos dalyvis. Kokie tai duomenys, skelbiama čia: http://www.lwc.lt/render/lt/jav/Green_card_lottery/Green_Card_duomenys.htm. Svarbu paminėti, jog ne visiškai užpildyta ar neteisingai užpildyta forma negalioja.

Kur sužinoti rezultatus?

Rezultatus galima pasitikrinti internete, JAV Valstybės Departamento internetinėje svetainėje. Norint prisijungti reikalingas confirmation number. Jis matomas po sėkmingos registracijos, tad iki pat rezultatų sužinojimo jį būtina išsaugoti. Plačiau apie rezultatų sistemą: http://www.lwc.lt/render/lt/jav/Green_card_lottery/Green_Card_registr_priimta.htm.

Visas procesas reikalauja atidumo. Net ir po laimėjimo negalima delsti, mat nesuskubus sutvarkyti dokumentų gali tekti nusivilti. Laimėtojų būna daugiau nei išduodamų vizų, todėl pavėlavusiems jų gali nebelikti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here