Valstybinės šventės Jungtinėje Karalystėje

0
1705

Valstybinės šventės Jungtinėje Karalystėje yra svarbi dalis šios šalies kultūros ir istorijos. Čia pateiksiu trumpą apžvalgą apie svarbiausias šias šventes ir jų istoriją.

  1. Naujieji metai (New Year’s Day) – švenčiami sausio 1 dieną. Naujųjų metų šventės pradėtos švęsti viduramžiais, tačiau ši diena tapo oficialia valstybine švente tik XX amžiuje. Ši šventė dažnai yra švenčiama su šeima, draugais ir gausiais fejerverkais.
  2. Šv. Patriko diena (St. Patrick’s Day) – kovo 17 d. Tai yra Airijos šventė, skirta šv. Patrikui, kuris yra šios šalies globėjas. Šventė tapo populiarus renginys ne tik Airijoje, bet ir visoje Jungtinėje Karalystėje bei už jos ribų. Žmonės džiaugiasi šventės eitymėmis, parodais ir tradiciniais šokiais.
  3. Šv. Jurgio diena (St. George’s Day) – balandžio 23 d. Šv. Jurgis yra Anglijos globėjas ir šios šventės metu švenčiama Anglijos kultūra. Ši šventė nėra oficiali valstybinė šventė, tačiau vis dar švenčiama. Įprasta rodyti Anglijos vėliavą, rengti parodas ir eitynes bei dalyvauti miestų šventėse.
  4. Tarptautinė darbo diena (May Day) – gegužės 1 d. Ši šventė yra skirta visiems darbuotojams ir jų teisėms. Tai yra sena Europos pavasario šventė, kuri tapo darbo diena XIX amžiuje dėl darbo sąlygų ir darbo dienos trukmės mažinimo reikalavimų.
  5. Vasaros banko diena (Summer Bank Holiday) – rugpjūčio pirmasis pirmadienis. Ši šventė buvo įvesta XIX amžiuje, kad suteiktų darbuotojams ilgesnį savaitgalį ir galimybę mėgautis vasara. Tradicinės šventės veiklos apima renginius, parodas ir šeimyninius piknikus.
  6. Kalėdos (Christmas Day) – gruodžio 25 d. Tai yra krikščioniška šventė, skirta Jėzaus Kristaus gimimui švęsti. Kalėdos yra viena iš svarbiausių ir labiausiai mylimų švenčių Jungtinėje Karalystėje. Žmonės švenčia šią dieną su šeima, papuošia eglutes, mainosi dovanomis ir mėgaujasi tradiciniais patiekalais.
  1. Šv. Stefano diena (Boxing Day) – gruodžio 26 d. Šios šventės metu žmonės vis dar lankosi pas šeimos narius ir draugus, dalijasi dovanomis ir džiaugiasi laisvaisiais nuo darbo. Anksčiau ši diena buvo skirta padėti vargšams ir išreikšti solidarumą su juos, tačiau šiuolaikinėje visuomenėje ši šventė dažniausiai yra švenčiama kaip papildoma laisvoji diena.
  2. Velykos (Easter) – kintama data, priklausanti nuo mėnulio fazės. Tai yra krikščioniška šventė, skirta prisiminti Jėzaus prisikėlimą iš numirusiųjų. Šios šventės metu žmonės lanko bažnyčiose, margina kiaušinius, mainosi dovanomis ir mėgaujasi šventiniais patiekalais.
  3. Karalienės gimtadienis (The Queen’s Birthday) – kovo 11 d. Ši šventė yra skirta švęsti dabartinės karalienės Elžbietos II gimtadienį. Jos tikrasis gimtadienis yra balandžio 21 d., tačiau šventės tradicija yra švęsti valdovo gimtadienį kovo mėnesį. Šventės metu vyksta paradas, garsinami šaunamieji ginklai ir rengiami įvairūs renginiai.
  4. Remembrance Day (Atminimo diena) – lapkričio 11 d. Ši šventė skirta pagerbti kariuomenės nariams, kurie žuvo karuose. Šios šventės metu žmonės nešioja raudonas aguonas, lanko paminklus ir pagerbia žuvusiųjų atminimą tylos minute.

Tai yra svarbiausios valstybinės šventės Jungtinėje Karalystėje, tačiau kiekvienoje šalies dalyje gali būti švenčiamos vietos šventės, susijusios su istorija, kultūra ar tradicijomis.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here