Socialinė parama gimdyvei Anglijoje: nuo motinystės atostogų iki vaiko pinigų

0
554

Motinystės atostogos Anglijoje: kiek pinigų jums priklausys ir kaip jas gauti

Motinystės atostogų išmoka Anglijoje (angl. Statutory Maternity Pay) yra pagrindinė finansinė parama, kurią gausite pradedant savo motinystės atostogas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad pinigų suma nėra didelė, o ir motinystės atostogų trukmė nėra tokia ilga, kaip galėtumėte tikėtis.

Taigi, ką reikia žinoti apie motinystės atostogų išmoką Anglijoje?

Kiek pinigų gausite

Pirmaisiais 6 savaitėmis motinystės atostogų išmoka sudarys 90% jūsų uždarbio. Likusiais 33 savaitėmis, motinystės atostogų išmoka sudarys £145.18 arba 90% jūsų savaitinio uždarbio, priklausomai nuo to, kuris iš jų yra mažesnis. Taigi, didesnė nei £145.18 per savaitę išmoka negausite.

Kada gausite pinigus

Motinystės atostogų išmoka pradedama mokėti jums išėjus motinystės atostogų. Pagal įstatymą, jums priklauso 52 savaičių motinystės atostogos, tačiau, jei pasirinksite į darbą negrįžti, išmokos bus mokamos tik 39 savaites. Likusias savaites galite sukelti, kaip pageidaujate.

Kokie yra reikalavimai gauti motinystės atostogų išmoką

Norint gauti motinystės atostogų išmoką Anglijoje, reikia būti pradirbus vienoje vietoje mažiausiai 26 savaites ir jūsų vidutinė savaitinė alga turi būti ne mažesnė nei £116.

Be to, vaiko tėvui taip pat gali būti suteiktos trumpos apmokamos tėvystės atostogos, trunkančios 2 savaites ir mokamos pagal tą patį tarifą kaip motinystės atostogų išmoka.

Ką daryti, jei esate savarankiškai dirbantis

Jei esate savarankiškai dirbantis ir neturite teisės gauti motinystės atostogų išmokos, galite kreiptis dėl motinystės pašalpos. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad kai kuriems asmenims gali būti sunku gauti šią pašalpą, ypač jei jūsų pajamos yra labai mažos arba jei esate savarankiškai dirbantis ne mažiau kaip 13 savaičių.

Taip pat yra kitų socialinių išmokų, kurias gali būti galima gauti, jei turite mažus vaikus arba esate mažai pajamų gaunantis asmuo. Svarbu atidžiai peržiūrėti visas turimas galimybes, kad galėtumėte išnaudoti visas savo teises ir gauti visas prieinamas išmokas.

Dauguma būsimų tėvų supranta, kad vaiko atėjimas į šeimą yra didelis finansinis iššūkis. Tačiau, gyvenant Anglijoje, yra įvairių socialinių išmokų ir programų, kurios padeda šeimoms išspręsti šias problemas ir pasiruošti vaiko gimimui.

Išmokos, kurias aptarėme šiame straipsnyje, apima motinystės atostogas ir motinystės pašalpą, vienkartinę išmoką gimus vaikui, vaiko pinigus ir vaiko priežiūros kuponus. Visos šios programos yra suderintos su įvairiais reikalavimais ir skiriasi priklausomai nuo to, ar jūs esate samdomas darbuotojas, ar self-employed, kokia yra jūsų darbo patirtis ir kiek uždirbate.

Be to, yra ir kitų socialinių išmokų, kurios gali padėti šeimoms išspręsti finansines problemas, susijusias su vaiko gimimu. Pavyzdžiui, Universalus kreditas, Housing benefit ir Child Tax credits. Todėl, jei jūs planuojate turėti vaiką arba jau laukiate vaikelio, nepamirškite pasitikrinti, kokios išmokos jums priklauso ir kaip jas gauti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here