Kiek laiko Lietuvoje registruotu automobiliu galima važinėti UK

0
6396

Kiek laiko galima važineti Anglijoje turint mašina su Lietuviškais numeriais

Automobiliai – aktuali ir įdomi tema daugeliui žmonių. Tačiau kalbai pasisukus apie Angliją atsiranda šioks toks komplikuotumas. Ši šalis – vienas populiariausių emigrantų pasirinkimų. Iš Lietuvos išvykstama dešiniąja kelio puse, o Didžiojoje Britanijoje tenka važinėti kairiąja. Visgi besiruošiančius svetur kamuoja ir kitas klausimas – kaip ilgai galima važinėti UK automobiliu, kuris registruotas Lietuvoje.

Matematika nesudėtinga. Automobilis su lietuviškais numeriais Anglijoje gali būti eksploatuojamas 6 mėnesius per vienerius metus. Na, o lietuviškas vairuotojo pažymėjimas bus tinkamas maksimaliai trejus metus. Deja, padarius nusižengimą, su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu bauda būtų didesnė. Angliško gavimas nesudėtingas. Tiesiog užpildoma prašymo forma (ją galima rasti internete) ir išsiunčiama kartu su reikiamais dokumentais. Angliškas vairuotojo teisių variantas suteikiamas per vieną mėnesį.

Kai kurie asmenys nepaiso nustatytų terminų ir automobilį su lietuviškais numeriais eksploatuoja ilgiau, nei leidžia taisyklės. Jei tokiu atveju sustabdytų policija, pasekmės tikrai nenudžiugintų – kaip bausmė numatomas transporto priemonės konfiskavimas. Be to, pažeidus terminus atsiranda ir su Lietuvoje įsigytu draudimu susijusių niuansų – jis gali netekti galios.

Jei po pusmečio liekama Didžiojoje Britanijoje, pirkti kito automobilio nebūtina. Tiesa, tenka pasirūpinti priekinių žibintų, šoninių posūkių bei spidometro keitimu. Konkretūs nurodymai, kas ir kaip turi būti atlikta, skelbia DVLA (Driver and Vehicle Licensing Agency).

Reikėtų paminėti, kad grįžus į Lietuvą ir norint anglišką vairuotojo pažymėjimą pakeisti į lietuvišką, tai padaroma be papildomų kliūčių.

Vadinasi, pagrindinis skaičius – 6 mėnesiai. Epicentre taip pat ir sveikas protas bei pasekmių suvokimas, mat nesilaikant terminų nesinorėtų prarasti automobilio.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here