Lankytinos vietos Yorkshire

0
3916

Fountains Abbey yra viena iš didžiausių ir geriausiai išsaugotų benediktinų vienuolynų Anglijoje. Tai yra viena iš UNESCO pasaulio paveldo sąrašo dalių ir yra vienas iš labiausiai lankomų istorinių objektų šalyje.

Vienuolynas buvo įkurtas 1132 metais, kai keli benediktinų vienuolių iš Yorko katedros vienuolyno nusprendė susikurti savo vienuolyną. Jie pasirinko vietą šalia Šiaurės Vakarų Yorkshire upės, kurioje jie galėjo gauti žemės ir miško produktus.

Vienuolynas buvo statomas daugiau nei 200 metų ir tapo vienu iš didžiausių ir prabangiausių vienuolynų Anglijoje. Jo architektūra yra unikali ir įtraukia elementus iš romėnų, gotikos ir renesanso stilių. Ypatingai vertinama vienuolyno biblioteka, kurioje išsaugota daug unikalių rankraščių ir pergamentinių knygų.

Vienuolynas buvo naudojamas iki 1539 metų, kai jis buvo uždarytas karaliaus Henriko VIII reformacijos metu. Po to vienuolyno pastatų ir žemės buvo parduoti ir naudojamos kaip žemės ūkio paskirties.

Dabar Fountains Abbey yra atviras visuomenei ir siūlo platų pramogų spektrą, įskaitant ekskursijas po vienuolyną, pažintinius takus, meno parodas ir koncertus. Tai taip pat yra populiari vieta turistams, kurie nori pasimėgauti gamtos grožiu ir istorine aplinka.

Aplankant Fountains Abbey, svarbu prisiminti, kad tai yra tikrai unikali ir vertinga istorinė vieta, todėl reikia laikytis visų saugos taisyklių ir apsaugoti vienuolio architektūrą ir istorinius objektus. Be to, rekomenduojame pasiruošti gerais batais, kadangi dauguma takų yra kalnų ir gana sunku.

Fountains, Ripon HG4 3DY


Flamborough Head yra nuostabus ir unikalus kraštovaizdžio elementas Anglijoje, esantis East Yorkshire pakrantėje. Tai yra ilga ir smaili kopų linija, kuri yra apie 8 km ilgio ir sudaryta iš kieto ir tvirtos akmens. Ši vieta yra ypač populiari tarp ornitologų ir fotografų, nes čia galima pamatyti daugybę retų paukščių rūšių.

Flamborough Head yra gerai žinoma dėl savo unikalių ir įspūdingų švyturų, kurie yra pastatyti ant kopų viršūnių. Pirmasis švyturys buvo pastatytas 1769 m., o dabar yra du švyturiai – vyr. ir mot. švyturys. Jie yra vieni iš seniausių ir žymiausių švyturių Anglijoje.

Flamborough Head yra labai populiari vieta tarp turistų, ypač vasarą, kai jie gali pasivaikščioti po kopomis ir grožėtis nuostabiu kraštovaizdžiu. Tai taip pat yra puiki vieta plaukti, nardymui ir jachtingui.

Vieta taip pat yra gerai žinoma dėl savo istorijos, kurioje yra daug senovės paminklų, tokių kaip senovės kapinynai ir romėniškos fortifikacijos. Flamborough Head taip pat yra gerai žinoma dėl savo unikalių geologinių ypatybių, tokių kaip įvairios skalaujamos formos ir geodos.

Flamborough Head yra viena iš labiausiai vertinamų ir įdomių vietų Anglijoje, kurioje yra daugybė įvairių pramogų, istorijos ir gamtos grožio. Tai yra ideali vieta keliauti ir pramogauti, ir tikrai verta aplankyti.

Lighthouse Road, Flamborough, Bridlington, YO15 1AJBolton Abbey yra senovinė vienuolyno rezidencija, esanti Šiaurės Yorkshire, Anglijoje. Ji yra viena iš populiariausių turistinių vietų šioje vietovėje, ir yra žinoma dėl savo nuostabių architektūros, istorinių vietų ir gamtos grožio.

Vienuolynas buvo pastatytas 12. amžiuje ir buvo viena iš didžiausių ir turtingiausių vienuolynų Anglijoje. Nors vienuolynas buvo sugriautas 16. amžiuje, jo pozicija ir architektūra vis dar yra didžiulis privalumas.

Vienuolyno teritorijoje yra daug istorinių vietų, kurias galima pamatyti, pavyzdžiui, vienuolyno koplyčia, kurioje yra daugybė grožinių meno kūrinių, ir koplyčios kripta, kurioje yra daug senovinių relikvijų. Taip pat yra daugybė vienuolyno kiemų, kuriuose yra įdomių architektūrinių elementų.

Bolton Abbey yra puiki vieta pasivaikščioti ir pamatyti gamtos grožį. Vienuolyno teritorijoje yra daug miškų ir upių, kuriose galima pamatyti daug įvairių paukščių ir gyvūnų. Taip pat yra keletas miškų takų, kuriuose galima pasivaikščioti ir pamatyti įvairias gamtos grožio vietas.

Bolton Abbey yra puiki vieta apsilankyti kiekvienam, kuris nori susipažinti su Anglijos istorija ir gamtos grožiu. Tai yra viena iš geriausių vietų Šiaurės Yorkshire, ir verta aplankyti, jei esate šioje vietovėje.

Bolton Abbey EstateSkipton North Yorkshire BD23 6EX


Yorkshire, Anglijos grafystė, yra garsi dėl savo nuostabių lankytinų vietų. Viena iš populiariausių vietų yra Yorko miestas, kuriame galima rasti daugybę istorinių pastatų, tokių kaip York Minster bazilika, kuri yra viena iš didžiausių ir seniausių gotikos stiliaus bazilijų Šiaurės Europoje. Taip pat yra Yorko miesto sienos, kurios yra gerai išsaugotos ir siūlo nuostabią panoraminę vaizdą.

Kiti populiarūs lankytini taškai yra Skiptono miestas, kuriame yra senovinis kastelis ir daugybė senovinių pastatų bei meno galerijų. Be to, yra ir Nidderdale AONB (Nidderdale Area of Outstanding Natural Beauty), kuri yra viena iš gražiausių gamtos apsaugos zonų Anglijoje, kurioje galima pasivaikščioti ir grožėtis nuostabiais vaizdais.

Yorkshire taip pat yra garsus dėl savo kalnų ir miškų, tokių kaip Yorkshire Dales ir North York Moors, kurie yra puikus vietas pasivaikščioti ir mėgautis gamtos grožiu. Be to, yra ir Bronte sisters’ birthplace, kur yra gimtasis namas Bronte seserų ir kurioje galima sužinoti daugiau apie jų gyvenimą ir literatūrinį paveldą.

Visi šie lankytini taškai ir daug daugiau padarys jūsų kelionę į Yorkshire neužmirštamą patirtį.

Pildoma…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here