Kokias Lietuvos vietas verta parodyti svečiams iš užsienio: Vilnius, Kaunas, Klaipėda

0
4768
Lietuvos-vietas-verta-parodyti

Norint aprašyti visas Lietuvos lankytinas vietas nepakaktų knygos. Aplankius keletą gražių ežeringų vietų susidaro įspūdis, kad Lietuva – ežerų kraštas. Pabuvojus ištaiginguose dvaruose atrodo, kad tai elegancijos kraštas… Kiekvienas regionas turi ką parodyti. Neretai žmonių veiduose išvystama nuostaba: rodos, gyvename mažoje šalyje, bet kiek čia grožio…

Apžvelgsime, ką verta aplankyti didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Vilnius – stebėtinai žalias miestas

Bernardinų sodas

Užsieniečiai kartais stebisi Lietuvos žalumu. Žaliuosius plotus puikiai reprezentuoja sostinėje esantis Bernardinų sodas (miesto centre, tarp Bernardinų vienuolyno ir Gedimino kalno). Jis pasitinka ne vien žaluma, bet ir XIX-ojo amžiaus atmosfera. Čia ir gražūs takai, ir fontanai, ir žavingi botanikos stebuklai. Turbūt geriausias laikas užsukti – pavasarį, kai gamta jau nubudusi, kai oras tarsi kviečia pasivaikščioti, pasimėgauti gamta pačiame mieste.

Sakurų parkas

Augalų ir tiesiog estetikos ar romantikos mėgėjams (o gal ieškantiems egzotikos) neabejotinai patiks greta Baltojo tilto (Neries krantinėje) esantis sakurų parkas. Balandžio antroje pusėje šis parkas gali priminti stebuklą ir mintyse nukelti į neatrastus kraštus.

Ir nors sakuros veikiau ne žaliuoja, o džiugina rausvumu, sostinė gali būti vadinama žaliu miestu, kur šalia urbanizacijos objektų širdį pamalonina ir gamta.

Kaunas turtingas ne tik dėl laikinosios sostinės titulo

Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Tado Ivanausko zoologijos muziejus, įsikūręs Laisvės alėjoje, patiks ir mažiems, ir dideliems. Čia eksponuojami gyvūnai pritrauks ne tik besidominčius fauna, bet ir visus smalsuolius. Žinoma, jei vyksite su vaikais, jiems tai bus didžiausias džiaugsmas (o kartu ir edukacija, turiningai praleistas laikas).

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Papasakoti apie šalies dabartį padeda jos praeitis. Todėl dar vienas pasirinkimas – Vytauto Didžiojo karo muziejus, visai netoli Laisvės alėjos, Donelaičio gatvėje. Ekspozicijos tarsi kalba kiekvienam atėjusiam pasižiūrėti. Karybos priešistorinėje Lietuvoje eksponatai, ginklai ir technika – visa tai realūs daiktai, reali istorija ir netgi globalus žvilgsnis, mat yra eksponatų iš įvairių šalių.

Taigi, Kaunas gali puikuotis ne tik laikinosios sostinės titulu, bet ir dėmesio vertais muziejais, į kuriuos verta nuvykti.

Klaipėda: Jūrų muziejus su neįtikėtinu akvariumu

Jūrų muziejus

Ištarus „Klaipėda“, iš pasąmonės staigiai išnyra sąsaja su Jūrų muziejumi. Palyginti neseniai jis atnaujintas. Neįtikėtinas, sunkiai apsakomas įspūdis pabuvojus… po akvariumu (!), kuriame gausu įvairių gyventojų: nuo trispyglės dyglės iki dvidyglio jūrų angelo ir daugybės kitų vandens sutvėrimų.

Tačiau įdomiausia – koks gi tas akvariumas. Jis driekiasi lanku, jūrų gyvenimas matomas šonuose ir virš galvos. Tai lyg tunelis, iš visų pusių „įrėmintas“ vandens.

Tai anaiptol nėra viskas, ką siūlo Jūrų muziejus. Čia akį traukia laivų technikos bei kt. ekspozicijos, delfinų, jūrų liūtų pasirodymai… Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti nei tūkstantį kartų išgirsti.

Klaipėdos pašto centriniai rūmai

Kita tema ir kitokia atmosfera nei Jūrų muziejuje – Klaipėdos pašto centriniai rūmai. Prie šių rūmų mielai stabtels architektūros bei istorijos mėgėjai ir visi, norintys pasigrožėti dailiu raudoniu, didingai stūksančiu tiek žiemą, tiek vasarą.

Besižvalgydamas supranti, kad paštas – daugiau nei paprasta įstaiga.

Mūsų stiprybės šaknys

Kryžių kalnas netoli Šiaulių

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje gausu įdomių lankytinų vietų, kur patiks ir suaugusiems, ir vaikams. O kur dar kitų vietovių grožis ir prasmingumas! Štai netoli Šiaulių esantis Kryžių kalnas – ne vien kryžių gausa, ne tik galimybė mąsliai pasivaikščioti. Tai tikras istorinis turtas, vieta, menanti prieš daugel šimtų metų stūksojusią medinę pilį, XIX-ojo amžiaus caro valdžios draudimus… Kryžių kalnas – vienas iš Lietuvos stiprybės simbolių, galinčių sudominti kiekvieną turistą ir ilgai išlikti atmintyje.

Sielą taurinantys lobiai ir neišdildomai praleistas laikas

Tai, apie ką skaitėte, tėra maža dalelė iš milžiniškos turistams atsiveriančios lobių skrynios. Tą skrynią atveria ne tik lankytojai iš svečių šalių, bet ir tautiečiai, kaskart atrandantys naujų dalykų.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here