Klaipėdos rajonas buria globalių kraštiečių bendruomenę

0
3592

Klaipėdos rajonas buria globalių kraštiečių bendruomenę

Prie Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto „Globalūs regionai“ jungiasi ir Klaipėdos rajonas. Nuo šiol užsienyje gyvenantys iš Klaipėdos rajono kilę kraštiečiai galės tiesiogiai bendrauti ir bendradarbiauti su savo gimtojo miesto savivaldybe. Tai daryti galima per interneto svetainę https://globalus.klaipedos-r.lt/ ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Globalus Klaipėdos rajonas“.
„Globalus Klaipėdos rajonas“ – tai projekto „Globalūs Regionai“, kurį įgyvendina Lietuvos savivaldybių asociacija, dalis. Projektu siekiama palaikyti ryšį su išvykusiais kraštiečiais, kad šie jaustųsi visuomet laukiami savo mieste, kviesti sugrįžti ilgam ir trumpesniam laikui, kitaip prisidėti prie ryšio su rajonu ir Lietuva išlaikymo.

„Lietuvių bendruomenės tam ir kuriasi, kad išsaugotų savo identitetą ir išlaikytų ryšį su Lietuva, tad esu tikra, kad bet kuris bendruomenės narys mielai įsitrauktų į bendras veiklas, o kai kalbama apie gimtąjį kraštą, tuomet bendradarbiauti norisi dar labiau“, – sako Stokholmo lietuvių bendruomenės pirmininkė Rūta Žičkienė.

„Pagrindinis tikslas – kurti ryšius tarp Klaipėdos rajono savivaldybės ir išvykusiųjų gyventi į užsienį, suburti globalių rajono gyventojų bendruomenę ir motyvuoti tuos žmones tapti Klaipėdos rajono garbės ambasadoriais. Išvykusieji galės gauti naudingą informaciją apie galimybes sugrįžti, įsidarbinti, kurti, investuoti, apie renginius ir šventes, naujas iniciatyvas, atliktus darbus. Mes irgi tikimės pasiūlymų ir idėjų, kurias visi kartu galėtume įgyvendinti. Šiuo metu norą bendradarbiauti išsakė kelios užsienio lietuvių bendruomenės iš Skandinavijos šalių“, – pasakojo projekto kuratorė Klaipėdos rajone, Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus specialistė Gintarė Plungienė.

Pasak jos, konsultuojantis su užsienyje gyvenančiais tautiečiais aktualiais klausimais, jau dabar ryškėja tendencijos, kokia informacija įdomi emigravusiems kraštiečiams. Žmones domina istorijos, kuriose pasakojama, kaip sekasi sugrįžusiems į Lietuvą iš tų šalių, kuriose jie patys dar gyvena, kokie darbdaviai kokius verslus vysto rajone, informacija apie atlyginimus, nuomojamų būstų kainas, situacija su vaikų darželiais – viskas, kas svarbu žmogui, svarstančiam apie gyvenamosios vietos keitimą.

Susisiekti su projekto kuratore Klaipėdos rajono savivaldybėje galima interneto svetainėje „Globalus Klaipėdos rajonas“ skiltyje „Junkis“ užpildžius klausimyną, nurodant, kokios informacijos bei pagalbos reikia, arba tiesiogiai el. paštu [email protected]

https://globalus.klaipedos-r.lt

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here