Jungtinės Karalystės pilietybės įgijimas vaikams

0
574
  1. Jungtinės Karalystės Pilietybės Įgijimas Vaikams per Naturalizaciją
  2. Procedūra ir Išlaidos
  3. Svarbu Atkreipti Dėmesį
  4. Lietuvos Įstatymų Pakeitimai
  5. Privalumai
  6. Kaip Kreiptis
  7. Santrauka

Jungtinės Karalystės Pilietybės Įgijimas Vaikams per Naturalizaciją

Jei vaikas gimė Jungtinėje Karalystėje ir jo tėvai nebuvo įgiję „settled status“ arba nebuvo gyvenę JK ne mažiau kaip penkerius metus iki vaiko gimimo, vaikas vis tiek gali kreiptis dėl JK pilietybės. Ši galimybė yra suteikiama vaikams, kurie atitinka šiuos kriterijus:

  • Vaikas turi būti gimęs Jungtinėje Karalystėje.
  • Bent vienas iš vaiko tėvų turi turėti „settled status“ arba kitą neapibrėžtos trukmės leidimą gyventi JK.
  • Vaikui turi būti mažiau nei 18 metų.

Procedūra ir Išlaidos

Norint kreiptis dėl vaiko pilietybės, reikia užpildyti paraišką internetu. Paraiškos mokestis yra 1,012 svarų sterlingų. Jei vaikui per paraiškos nagrinėjimo procesą sukaks 18 metų, reikės papildomai sumokėti 80 svarų už pilietybės ceremoniją. Taip pat svarbu žinoti, kad yra galimybė kreiptis dėl mokesčio atleidimo, jei vaikas yra jaunesnis nei 18 metų ir negali sau leisti sumokėti už paraišką.

Svarbu Atkreipti Dėmesį

Dėl COVID-19 pandemijos, paraiškų nagrinėjimo procesas gali užtrukti ilgiau nei įprastai 6 mėnesius. Tačiau bus suteikta papildomo laiko pateikti pirštų atspaudus, nuotrauką ir papildomą informaciją, taip pat užsiregistruoti pilietybės ceremonijai.

Lietuvos Įstatymų Pakeitimai

Pagal naujausius Lietuvos įstatymų pakeitimus, vaikai, įgiję Jungtinės Karalystės pilietybę per naturalizaciją, neprivalo jos atsisakyti, kai jiems sukaks 18 metų. Tai reiškia, kad vaikai gali išlaikyti abiejų šalių pilietybes visam gyvenimui.

Privalumai

Ši galimybė suteikia vaikams didesnį lankstumą ir pasirinkimo laisvę ateityje, leisdama jiems laisvai rinktis gyvenimo ir darbo vietą tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Europos Sąjungoje be papildomų vizų ar leidimų.

Kaip Kreiptis

Norint pradėti paraiškos pateikimo procesą, reikia užpildyti formą internetu oficialioje JK vyriausybės svetainėje. Taip pat galima kreiptis paštu, tačiau dėl COVID-19 pandemijos tai gali užtrukti ilgiau.

Santrauka

Jungtinės Karalystės pilietybės įgijimas vaikams, kurie gimė JK, bet kurių tėvų neturėjo „settled status“ arba nebuvo gyvenę JK penkerius metus iki vaiko gimimo, yra įmanomas per naturalizacijos procesą. Ši galimybė suteikia vaikams daugiau lankstumo ir pasirinkimo laisvės jų ateities gyvenime ir karjeroje.

Nuoroda: https://www.gov.uk/apply-citizenship-born-uk/under-18

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here