Grįžti ar negrįžti? Facebook ir Dovydas Petrošius

0
4561

Prieš keletą metų man iškilo toks paprastas klausimas grįžti ar negrįžti į Lietuvą. Užsienyje buvo pragyventa virš 10 metu bet vis viena atsirasdavo dvejonių ir noro grįžti atgal.

Viskas prasidėjo dėl Delfi aptikto straipsnio Grįžo į Lietuvą ir nė kiek nesigaili: ir čia galima uždirbti 5 tūkst. eurų Skaitykite daugiau: . Straipsnyje buvo rašoma apie Dovyda Petrošių ir jo mintis apie emigracija, situacija Lietuvoje ir grįžimą į Lietuva ir kad Lietuvoje galima uždirbti po „5 tūkstančius euru“. Taip pat buvo minima apie Dovydo Petrošiaus Facebook grupe Eks Emigrantai. Dėl įdomumo prisijungiau prie grupės nieko naujo nepamačiau žmones klausia kaip susigrazinti mokesčius, kaip parsivežti daiktus iš Anglijos, kokia situacija su mokyklomis emigrantų vaikams ir tt. Užkliuvo postas apie jau minėta straipsni Grįžo į Lietuvą ir nė kiek nesigaili: ir čia galima uždirbti 5 tūkst. eurų Skaitykite daugiau:  komentaru buvo daug ir tikrai daug nepalaikančiu straipsnio autorių  Dovydą Petrošių. Straipsnyje autorius teigė kad pas ji firmoje statybiniai uždirba po 5 tūkstančius eurų, bet kaip ir reikėjo tikėtis keletas grupės nariu tiesiog paprašė paaiškinti iš kur toki atlyginimai. Dovydas Petrošius atsakymas buvo gan įdomus jis teigė kad Delfi tiesiog pateikė klaidinga informacija ir jis tokiu atlyginimu niekada neminėjo. Kas įdomiausia aktyviausi komentatoriai ir Dovydo Petrošiaus kritikuotojai buvo pašalinti iš grupes.

Pasidarė įdomu kodėl žmones šalinami dėl menkiausios kritikos tad pradėjau peržiūrėti senus postus ir komentarus. Grupėje buvo daug klausimų dėl atlyginimo Lietuvoje „Kokio galima tikėtis atlyginimo grįžus į Lietuva “ , konkrečių atsakymų kaip ir nebuvo sakoma taip „Uždirbti galima“, „ Jeigu norėsite tai ir uždirbsite “, ir tt. Buvo daug komentaru iš žmonių sakančių kad teks tikėtis minimalaus atlyginimo ir su atlyginimais nėra gera situacija Lietuvoje, ir žinoma dauguma tai teigiančių buvo pašalinti iš grupes. Kitas populiarus klausimas grupėje „Kaip sekasi grįžus“ kaip ir galima tikėtis buvo daug besidžiaugiančių grįžimu komentarų, bet buvo ir žmonių kurie tiesiog teigė kad nėra taip Lietuvoje gera kaip viskas piešiama Eks Emigrantai grupėje ir jiems teko grįžti atgal y užsienį, nu ir mano nuostabai jie buvo pašalinti iš grupės.

Perskaičius apie 50 senų grupės postu, susidarė įspūdis kad grupėje bet kokia net 100% pagrįsta faktais kritika apie Lietuva visiškai netoleruojama ir grupes nariai tiesiog išmetami už tai. Atsirado žmonių klausiančiu kodėl žmones išmetami iš grupes be jokio pagrindo, pačio Dovydo Petrošiaus žodžiais „Salinami visi skiedžiantys negatyvia informacija apie Lietuvą“  nu žinoma man tai primena Sovietų Sąjungos laikus „Partija viena ir ja reikia mylėti besąlygiškai“.

Dabar tiesiog palyginimui neseniai grupėje pasirodė Dovydo Petrošiaus postas apie knyga „Slėpynės Anglijoje“  sakyčiau „literatūros šedevrą“ 😀  kuris sukėlė daug pasipiktinimo net pačioje grupėje nes pagal jo pačio žodžius „Teisinga ir ne iškreipta informacija knygoje“.  Kam teko skaityti šį „literatūros šedevrą“ knygoje mes 99% emigravusiu miegame prie vištų fabriku miegmaišiuose arba gyvename po 20 žmonių viename name ir tt. Pačioje grupėje galima rasti daug panašiu postu kaip ir knygoje teigiančiu nepabijosiu šių žodžiu visiškas nesamones arba atvirai kurstančių neapykanta likusiems emigracijoje bet vėlgi mano nuostabai šie grupes nariai nebuvo metami iš grupes.

Pabaigai, jeigu galvojate apie grįžimą į Lietuvą ir rasite šita Facebook grupe Eks Emigrantai išvadas galėsite pasidaryti patys, aš tiesiog pamačiau kaip filtruojama informacija šioje grupėje ir noriu perspėti kitus.  Kokiu tikslu tai daroma sunku pasakyti. Panašu kad pats Dovydas Petrošius turi daug kažkokiu nuoskaudų likusiems emigracijoje.

Neseniai grupėje pasirodė Dovydo Petrošiaus “postas” apie jo sena „svajone“ sukurti Eks Emigrantų partija nes kažkodėl Dovydas Petrošius galvoja kad jis nuveikė labai „daug“ mūsų emigrantu labui ir jis nuveiks dar daugiau būdamas seimo nariu 😀 , bet kaip bebutu gaila peršasi atvirkštinė reakcija.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here