Grįžti ar negrįžti? Facebook ir Dovydas Petrošius

0
4951

Prieš keletą metų man iškilo toks paprastas klausimas – grįžti ar negrįžti į Lietuvą? Užsienyje buvo pragyventa virš 10 metų, tačiau vis viena atsirasdavo dvejonių ir noro grįžti atgal.

Viskas prasidėjo nuo vieno Delfi aptikto straipsnio “Grįžo į Lietuvą ir nė kiek nesigaili: ir čia galima uždirbti 5 tūkst. eurų”. Straipsnyje buvo rašoma apie Dovyda Petrošių, jo mintis apie emigraciją, situaciją Lietuvoje, grįžimą į Lietuvą ir kad čia galima uždirbti “5 tūkstančius eurų”. Be to, buvo minima apie Dovydo Petrošiaus Facebook grupę “Eks Emigrantai”. Dėl įdomumo prisijungiau prie šios grupės ir, žinoma, nepamačiau nieko naujo: žmonės klausia, kaip susigrąžinti mokesčius, kaip parsivežti daiktus iš Anglijos, kokia situacija su mokyklomis emigrantų vaikams ir t.t. Užkliuvo postas apie jau minėtą straipsnį “Grįžo į Lietuvą ir nė kiek nesigaili: ir čia galima uždirbti 5 tūkst. eurų”, kur komentarų buvo daug, o kai kurie iš jų tikrai nesutiko su straipsnio autoriumi Dovydu Petrošiumi. Straipsnyje autorius teigė, kad pas jį firmoje statybininkai uždirba po 5 tūkstančius eurų, bet kaip ir reikėjo tikėtis, keletas grupės narių tiesiog paprašė paaiškinti iš kur toki atlyginimai. Dovydas Petrošius atsakymas buvo gan įdomus – jis teigė, kad Delfi tiesiog pateikė klaidingą informaciją ir jis tokių atlyginimų niekada neminėjo. Kas įdomiausia, aktyviausi komentatoriai ir Dovydo Petrošiaus kritikai buvo pašalinti iš grupės.

Pasidarė įdomu, kodėl žmonės šalinami dėl menkiausios kritikos, tad pradėjau peržiūrėti senus postus ir komentarus. Grupėje buvo daug klausimų dėl atlyginimo Lietuvoje, pavyzdžiui, “Kokio galima tikėtis atlyginimo grįžus į Lietuvą?”. Konkrečių atsakymų kaip ir nebuvo, buvo sakoma: “Uždirbti galima”, “Jeigu norėsite, tai ir uždirbsite” ir t.t. Buvo daug komentarų iš žmonių, teigusių, kad reikės tikėtis minimalaus atlyginimo ir su atlyginimais situacija Lietuvoje nėra gera. Ir, žinoma, dauguma šitų komentarų autorių buvo pašalinti iš grupės. Kitas populiarus klausimas grupėje buvo “Kaip sekasi grįžus?” Kaip ir galima tikėtis, buvo daug džiūgavimo grįžimu pasidalijusių komentarų, tačiau buvo ir žmonių, kurie teigė, kad Lietuvoje nėra taip gerai, kaip viskas piešiama “Eks Emigrantai” grupėje, ir jiems teko grįžti atgal į užsienį. Mano nuostabai, jie taip pat buvo pašalinti iš grupės.

Perskaičius apie 50 senų grupės postų, susidarė įspūdis, kad grupėje bet kokia, net 100% pagrįsta faktais kritika apie Lietuvą, visiškai netoleruojama ir grupės nariai tiesiog išmetami už tai. Atsirado žmonių, klausiančių, kodėl žmonės išmetami iš grupės be jokio pagrindo. Pačio Dovydo Petrošiaus žodžiais: “Šalinami visi skleidžiantys negatyvią informaciją apie Lietuvą”. Man tai primena Sovietų Sąjungos laikus, kai “partija viena ir ją reikia mylėti besąlygiškai”.

Dabar, tiesiog palyginimui, neseniai grupėje pasirodė Dovydo Petrošiaus postas apie knygą “Slėpynės Anglijoje” – sakyčiau, “literatūros šedevrą” 😄, kuris sukėlė daug pasipiktinimo net pačioje grupėje, nes pagal jo pačio žodžius, knygoje yra “teisinga ir ne iškreipta informacija”. Kam teko skaityti šį “literatūros šedevrą”, knygoje mes, 99% emigravusiųjų, miegame prie vištų fabrikų miegmaišiuose arba gyvename po 20 žmonių viename name ir t.t. Pačioje grupėje galima rasti daug panašių postų, kaip ir knygoje teigiančių, nepabijosiu šių žodžių, visiškas nesąmones arba atvirai kurstančių neapykantą likusiems emigracijoje, bet vėlgi, mano nuostabai, šie grupės nariai nebuvo šalinami iš grupės.

Galų gale, jeigu galvojate apie grįžimą į Lietuvą ir rasite šią Facebook grupę “Eks Emigrantai”, išvadas galėsite pasidaryti patys. Aš tiesiog pamačiau, kaip filtruojama informacija šioje grupėje, ir noriu perspėti kitus. Kokiu tikslu tai daroma, sunku pasakyti. Panašu, kad pats Dovydas Petrošius turi daug kažkokių nuoskaudų likusiems emigracijoje.

Neseniai grupėje pasirodė Dovydo Petrošiaus postas apie jo seną “svajonę” sukurti “Eks Emigrantų” partiją, nes kažkodėl Dovydas Petrošius galvoja, kad jis nuveikė labai “daug” mūsų emigrantų labui ir jis nuveiks dar daugiau būdamas Seimo nariu 😄, bet kaip bebūtų, gaila, susidaro atvirkštinė reakcija.

Taigi, apibendrinant, ši grupė “Eks Emigrantai” yra pavyzdys, kaip cenzūra ir informacijos filtravimas gali sukurti vienpusišką ir klaidingą vaizdą apie emigrantų gyvenimą ir grįžimą į Lietuvą. Tad, jeigu susiduriate su tokiais šaltiniais, būkite kritiški ir ieškokite kitų informacijos šaltinių, kad galėtumėte padaryti pagrįstą sprendimą dėl savo ateities. Įdomu, ką Dovydas Petrošius ir toliau darys su šia grupe ir kokia bus jo “Eks Emigrantų” partijos ateitis. Bet kuriuo atveju, prieš priimant sprendimus remiantis tik vienu šaltiniu, pasitikrinkite kitus šaltinius ir pasikalbėkite su įvairiais žmonėmis, kad gautumėte kuo objektyvesnį vaizdą.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here