Bedarbio pašalpa Anglijoje

0
1347
Bedarbio pašalpa Anglijoje
  1. Kaip tai veikia
  2. Ką gausite
  3. Kaip mokama
  4. Perėjimas prie Universal Credit iš pajamų pagrįstos JSA

Kaip tai veikia

Bedarbio pašalpa (Jobseeker’s Allowance, JSA) yra nedarbo išmoka, kurią galite gauti ieškodami darbo. Galite kreiptis dėl naujo stiliaus bedarbio pašalpos (New Style Jobseeker’s Allowance), kuri padės jums, kai ieškote darbo.

Dabar jau nebegalima kreiptis dėl pajamų pagrįstos JSA. Jei šiuo metu gaunate pajamų pagrįstą JSA, toliau gausite išmokas, kol esate teisėtas gavėjas, iki jūsų reikalavimo pabaigos.

Ką turite padaryti:

  • Patikrinkite, ar esate teisėtas gavėjas.
  • Pateikite prašymą dėl naujo stiliaus bedarbio pašalpos (JSA) ir atvykite į pokalbį į savo vietinį “Jobcentre Plus” biurą.
  • Laikykitės savo sutarties ieškoti darbo. Ši sutartis vadinama „Claimant Commitment“ ir ją sudarysite per pokalbį.
  • Jūsų JSA išmokos bus sumažintos arba sustabdytos, jei nevykdysite savo sutarties ieškoti darbo ir negalėsite pateikti gero pagrindimo.
  • Patikrinkite, ar esate teisėtas gavėjas Universal Credit. Jei esate, galite gauti Universal Credit tuo pačiu metu arba vietoj naujo stiliaus JSA.

Ką gausite

Maksimali suma, kurią galite gauti, priklauso nuo jūsų amžiaus. Jei jums yra iki 24 metų, galite gauti iki 67,20 svarų per savaitę. Jei jums yra 25 metų ar daugiau, galite gauti iki 84,80 svarų per savaitę.

Galite naudoti išmokų skaičiuoklę, kad patikrintumėte, kiek JSA galite gauti, ir kaip tai paveiks jūsų kitas išmokas.

Kaip mokama

Visos išmokos, pensijos ir pašalpos paprastai mokamos į jūsų banko, taupomojo banko arba kredito unijos sąskaitą.

Gali tekti palaukti iki 7 dienų po to, kai pateikėte prašymą dėl JSA, kad prasidėtų mokėjimai, ir dar iki 2 savaičių, kad gautumėte pirmąjį mokėjimą. Pirmasis mokėjimas gali būti ne pilnas.

Mokėjimai paprastai atliekami kas 2 savaites ir jie bus pilnos sumos.

Perėjimas prie Universal Credit iš pajamų pagrįstos JSA

Jei jūsų pajamų pagrįstas JSA reikalavimas baigiasi, nes pateikiate naują prašymą dėl Universal Credit, automatiškai toliau gausite JSA sumą, kurią šiuo metu gaunate, jei vis dar esate teisėtas gavėjas. Paprastai tai gausite 2 savaites nuo jūsų naujo prašymo datos.

Darbo ir pensijų departamentas (Department for Work and Pensions, DWP) parašys jums, paaiškindamas, kaip tai veikia. Jums nereikia grąžinti šios pinigų sumos, ir tai neįtakos jūsų gaunamos Universal Credit sumos.


Bedarbio pašalpa Anglijoje yra svarbi sistema, padedanti žmonėms, kurie yra tarp darbų arba ieško darbo. Svarbu suprasti, kaip tai veikia, kad galėtumėte pasinaudoti šia sistema, jei jums to reikia. Taip pat svarbu žinoti, kad yra kitų išmokų, tokių kaip Universal Credit, kurios gali būti naudingos jūsų situacijoje.

Papildoma informacija

Bedarbio pašalpos svarba

Bedarbio pašalpa yra labai svarbi priemonė, padedanti žmonėms, kurie yra tarp darbų arba ieško darbo. Ji suteikia finansinę paramą, kuri padeda išlaikyti gyvenimo lygį, kol žmogus ieško naujo darbo. Be to, bedarbio pašalpa gali padėti žmonėms išvengti skolų ar finansinių sunkumų, kurie gali atsirasti, jei jie neturi pakankamai pajamų.

Bedarbio pašalpos ir Universal Credit santykis

Universal Credit yra kita išmoka, kurią gali gauti žmonės, kurie yra bedarbiai arba gauna mažas pajamas. Ji gali būti gauta tuo pačiu metu arba vietoj bedarbio pašalpos. Universal Credit suma priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant jūsų amžių, pajamas, turtą ir tai, ar turite vaikų.

Bedarbio pašalpos ir darbo ieškojimas

Norint gauti bedarbio pašalpą, būtina aktyviai ieškoti darbo. Tai reiškia, kad turite reguliariai tikrinti darbo skelbimus, kreiptis į darbdavius ir dalyvauti pokalbiuose dėl darbo. Be to, turite laikytis savo “Claimant Commitment”, kuris yra susitarimas, kuriame nurodoma, kiek laiko per savaitę turite skirti darbo paieškoms.

Bedarbio pašalpos ir mokymai

Kartais gali būti naudinga įgyti naujų įgūdžių ar kvalifikacijų, kad padidintumėte savo galimybes rasti darbą. Kai kuriais atvejais galite gauti finansavimą ar paramą mokymams, kurie padės jums tapti konkurencingiau darbo rinkoje. Svarbu pasitarti su savo “Jobcentre Plus” darbuotoju apie galimas mokymo galimybes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here