Mažasis Princas

0
4076

Antoine de Saint-Exupery Mažasis Princas

Antoine de Saint-Exupery Mažasis Princas pdf

Mažojo Princo autorius Antoine de Saint-Exupery buvo žymus prancūzų rašytojas ir lakūnas. Savo keliones jis aprašė knygose : „Naktinis skrydis“, „Pietų paštas“, „Žemė žmmazasis princasonių planeta“ ir kitose. Tačiau „Mažasis Princas“ A. de Saint-Exupery atnešė neblėstančią šlovę. Tai klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus, paauglius ir suaugusius žmones.

Mažasis Princas“ – tai knyga apie į Žemę atkeliavusį auksaplaukį berniuką, prieš tai aplankiusį daugybę planetų su įvairiausiais žmonėmis: karaliumi, girtuokliu, pasipūtėliu, verslininku, žibintininku ir geografu. Vaikams tai gal pasirodytų paprasčiausi pasakos veikėjai, neturintys nieko bendro su juos supančiu pasauliu, o juo labiau su jais pačiais. Tačiau vyresnieji skaitytojai supranta, kad visi tie baobabai, kuriuos rekia išrauti, pasipūtėlės rožės yra visai šalia mūsų, galų galiausiai yra mūsų viduje.

Šioje nepaprastoje pasakoje gvildenamos labai rimtos mūsų ir mūsų pasaulio problemos. Ją siūlyčiau perskaityti visiems. Tai knyga mokinanti mus visur  ir visada įžvelgti gėrį ir grožį, pamatyti šviesiąją pusę ir gyventi taip, kad būtų gera ne tik tau pačiam, bet ir šalia tavęs esantiems žmonėms.

Manau, kad šią knygą skaitysiu dar labai daug kartų, nes kaskart ją skaitydama atrandu daugybę naujų ir gražių dalykų. Smagu keliauti per Gyvenimą į parankę įsikibus tokiems žmonėms kaip Mažasis Princas. Labai džiaugiuosi, kad ne tik mano, bet ir daugelio kitų gyvenime atsirado pasaka, kuri mums vis primena, kad nupieštose dežutėse gyvena avys, o naktimis juokiasi ir skamba žvaigždės.

„Pažvelkite į dangų. Paklauskite save: suėdė avis gėlę ar nesuėdė? Ir pamatysite kaip viskas pasikeičia….“

Antoine de Saint-Exupery “Mažasis Princas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here