Agnes Desarthe Suvalgykite mane

0
3725

Agnes Desarthe Suvalgykite mane

Agnes Desarthe Suvalgykite mane pdf

Agnès Desarthe gimė Paryžiuje 1966 m. Rašytojos šeimoje būta rusiškai, jidiš ir arabiškai kalbėjusių protėvių; galbūt dėl to pirmoji jos profesija – vertėja. A. Desarthe – 13 knygų vaikams ir 9 knygų paaugliams autorė, be to, dar rašanti teatro pjeses ir dainų tekstus.phpThumb generated thumbnailjpg1

„Agnes Desarthe Suvalgykite mane” – šeštasis jos romanas, Paryžiuje karaliaujantis labiausiai perkamų knygų sąrašų viršūnėje. Tai knyga apie ekscentrišką, tačiau genialią kulinarę, atidarančią Paryžiuje savo restoraną. Mirjama nesilaiko jokių tradicijų: jos restoranas nepanašus į jokį kitą, čia fantastiški patiekalai gimsta tiesiog akyse – vien tik iš audringos kulinarės vaizduotės, o lankytojai sudaro keistų, tačiau įsidėmėtinų tipų galeriją. Čia ir įsimylėjęs gėlininkas, filosofijos studentai, vaikai, daržininkas arabas – visiems jiems restoranas, buvęs tik įkvėpimo valandą Mirjamai kilusi idėja, tampa viso kvartalo gyvenimo centru. Gyvenimas kunkuliuoja, o jo centre – keistuolė Mirjama, kurios nepaprasta praeitis skleidžiasi su kiekvienu romano puslapiu. Iki keistos, tačiau laimingos atomazgos.

Kulinarinės aistros susipina su meilės istorija, herojės praeities žaizdos gydomos humoru ir geru maistu. „Agnes Desarthe Suvalgykite mane” – pašėlęs, nuotaikingas, egzotiškas, prancūziškai subtilus ir elegantiškas romanas, skaitomas vienu atsikvėpimu ir su pasimėgavimu – tarsi karšto šokolado su aitriaisiais pipirais puodelis.
Agnes Desarthe Suvalgykite mane

Agnes Desarthe Suvalgykite mane

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here